Mercedes'ten 'yıldızlar'a ziyaret

Mercedes-Benz Türk Trabzon’daki "yıldızlarını" ziyaret etti.

Mercedes-Benz Türk sosyal sorumluluk projesi "Her Kızımız Bir Yıldız" kapsamında Anadolu'nun dört bir yanında şehir şehir dolaşarak "yıldız" kızlarla buluşuyor. Geçtiğimiz günlerde Trabzon'da da eğitimlerine destek olduğu kızlarla buluşan Mercedes Benz Türk yöneticileri 56 ile ziyaretler gerçekleştirmeyi hedefliyor.

İlköğretim okulu mezunu çalışkan kız öğrencileri mesleki eğitime teşvik etmek, onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve iş hayatında söz sahibi olmalarını sağlamak için hayata geçirilen "Her Kızımız Bir Yıldız" projesi kapsamında kızlar meslek sahibi olma yolunda destekleniyor.

9. BULUŞMANIN ADRESİ TRABZON
Mercedes- Benz Türk, başarılı kızların sadece üniversite öncesi eğitiminde değil, üniversiteyi kazanan meslek lisesi bursiyerlerine yüksek öğrenim süresince de desteklemeye devam ediyor.

2004/2005 ders yılında 200 kız öğrenci ile başlayan projede, Mercedes-Benz Türk'ün yanı sıra yan sanayi firmaları, bayiler ve Mercedes-Benz Türk çalışanlarının da desteği sayesinde bugüne kadar 3 binden fazla öğrenciye burs verildi, yaklaşık 2,5 milyon Avro destekte bulunuldu.

Daha önce Van, Adana, Edirne, Konya, Amasya, Ankara, Mersin ve Denizli'deki yıldızlar ile buluşan Mercedes-Benz Türk yetkililerinin son durağı ise geçtiğimiz günlerde Trabzon oldu.

Trabzon'da eğitim yolunda desteklediği 25 çalışkan kız ile yaratıcı drama eğitimlerinde buluşan Mercedes-Benz Türk yetkilileri, eğitimden sonra her kız ile bire bir sohbet ederek onları daha yakından tanıma fırsatı buldular.

İSTANBUL'A DA GELİYORLAR
Her yıl farklı illerden gelen yıldız kızları İstanbul'da da bir hafta misafir eden Mercedes-Benz Türk, çeşitli müzeleri ve şehri kız öğrencilere tanıtıyor. İstanbul'daki tüm tesislerini de ziyaret etme şansı bulan yıldız kızlara, "Etkili İletişim" ve "Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma" gibi konularda da seminerler veriliyor.

ÖDÜLLÜ PROJE
"Her Kızımız Bir Yıldız" projesi, 2006 yılında Platin Dergisi'nden "En İyi Sosyal Sorumluluk" kategorisinde "Zirvedekiler", 2007 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nden (TÜHİD), "Eğitim Kategorisinde En İyi Sosyal Sorumluluk" ve "Altın Pusula" ve "ODD Satış İletişim Ödülleri, 2010 Gladyatörleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi" ödüllerini kazandı.
BİZE ULAŞIN