Renault rekor kırdı

Renault Grubu, 2014 yılının ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre toplam pazarda 1,4 puan artışla yüzde 18,7 pazar payı elde etti. Bu sonuç Renault Grubu'nun ulaştığı rekor ilk çeyrek pazar payı oldu.

Renault'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, 2014 yılının ilk çeyreğinde, binek otomobil pazarında 1 puan, binek ve hafif ticari toplam pazarında ise 0,8 puan pazar payı artışı kaydetti. Marka, binek otomobil pazarında yüzde 16,3 pazar payı elde etti.

Renault Grubu, gerçekleştirdiği 21 bin 567 adet satış rakamıyla geçen yılın aynı dönemine kıyasla toplam pazarda 1,4 puan artış göstererek yüzde 18,7 pazar payına ulaştı. Grup, bu sonuçla ilk çeyrekte elde ettiği en iyi pazar payını kaydetti.

Bu dönemde Renault Fluence 10,85 pay ile C segmentinde birinci oldu, Dacia ise toplam pazarda geçen yılın aynı dönemine göre 0,6 puan artışla yüzde 4,7 pazar payına ulaşarak 6. sıraya yerleşti.

Dacia, Dokker modelinin başarılı çıkışıyla hafif ticari araç pazarında 6. marka olurken Dokker Minivan segmentinde 5. sırada yer aldı.
BİZE ULAŞIN