En hızlı Volvo'ya Michelin desteği

Volvo'nun en hızlı aracı Polestar'a, Pilot Super Sport'lu Michelin desteği...

Volvo'nun Haziran ayı itibariyle dört kıtada satışa sunacağı aracı Polestar, 245/35 R 20 Michelin Pilot Super Sport ultra-yüksek performanslı lastiklerle donatılacak.

Volvo'nun şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en hızlı seri üretim aracı olan Polestar, 350 bg'lik altı silindirli turbo motorları ve 4.9 saniyede 0 km/s'den 100 km/s'ye çıkabilmesiyle göz dolduruyor. Michelin'in üç teknolojiyi birleştirdiği lastiği Pilot Super Sport, Çinli üreticinin en hızlı aracının yüksek performansa dair bütün ihtiyaçlarını karşılıyor.

Volvo Proje Müdürü Henrick Fries, "Michelin Pilot Super Sport lastikler yeni piyasaya çıkaracağımız Volvo S60 ve V60 modellerine çok iyi uyum gösteriyor ve beklentimizi en yüksek şekilde karşılıyor." dedi.

Çinli Volvo ile Fransız Michelin'in işbirliği üzerine konuşan Michelin Orijinal Ekipman Yöneticisi Anders Svensson ise "Michelin Pilot Super Sport mükemmel ıslak ve kuru yol tutuş kabiliyetini güvenlik ve dayanıklılıkla birleştiriyor. Temel stratejimiz olan Michelin Total Performance sayesinde geliştirdiğimiz Pilot Super Sport tam da Volvo'nun yeni otomobillerinde sunmak istediği kombinasyonu sunuyor." dedi.
BİZE ULAŞIN