BMW i8 geliyor

Dün­ya­nın la­zer ay­dın­lat­ma tek­no­lo­ji­si­ne sa­hip ilk se­ri üre­tim oto­mo­bi­li un­va­nı­nı ta­şı­yan BMW i8 için ge­ri sa­yım baş­la­dı.

Haziran ayından itibaren ilk müşterilerine teslim edilmeye başlanacak. BMW Group tesislerinde üretim için geliştirme çalışmaları ve son hazırlık ları tamamlanan i8'e olan talebin şimdiden planlanan ek kapasiteyi bile aştığı belirtiliyor. 1.5 litre silindir hacimli 231 beygir gücündeki BMW TwinPower Turbo benzinli motoru ve 131 beygir gücündeki elektrikli motora sahip olarak yollara çıkacak i8, 0-100 km/s hızlanmasını ise 4.5 sani yenin altında gerçekleştiriyor. Araç, aynı zamanda üç silindirli benzinli motorla güçlendirilen ilk seri üretim modeli olmasıyla da öne çıkıyor.

TEK ŞARJLA 500 KM
Silindir hacmi başına elde edilen 154 beygirlik motor gücü yüksek performanslı spor otomobil genlerini ortaya koyarken, bu değer aynı zamanda BMW Group tarafından elde edilen en yüksek değerlerden biri olmasıyla da göze çarpıyor. BMW i8'in dolu bir yakıt deposu ve tam olarak şarj edil miş bataryayla kat edebileceği maksimum mesafe Comford modunda 500 kilometrenin üzerinde olup ECO PRO modunda menzili yüzde 20 ora nında artırılabiliyor. Aracın camları ise konvansiyonel camlara göre yüzde 50'ye varan ağırlık tasarrufu sağlayan 0.7 mm kalınlığında.
BİZE ULAŞIN