Mercedes S Serisi 45 yıl sonra üstünü açtı

Mercedes yaklaşık 45 yıl sonra S Serisi Cabrio'yu tekrar üretmeye karar verdi.

Mercedes S Serisi 45 yıl sonra üstünü açtı
Lüks sınıfın en havalı modellerinden biri olacak, dört kişilik S Serisi Cabrio ile Mercedes, Rolls-Royce ve Bentley ile rekabete girmeyi planlıyor. İlk resmi gösterimi Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilecek yeni modelin önümüzdeki yıl sonunda yollarda olması bekleniyor.

MERCEDES S SERİSİ 45 YIL SONRA ÜSTÜNÜ AÇTI

İki kapılı, şık bir kumaş tavana sahip olacak otomobilde, en rafine malzemeler kullanılarak lüks üst sınırlara taşınmış. Güvelik açısından da çıta yüksekliğini belirleyecek S Serisi Cabrio'da devrilme sensörleri, tavan açıkken iç mekandaki rüzgarı kesen yeni bir cam sistemi (AIRCAP), ısıtmalı kol dayama, akıllı iklimlendirme sistemleri gibi çok sayıda donanım sunulacak.

UZAKTAN AÇILAN TAVAN

Otomobilde kullanılan özel kumaş tente, istenildiği zaman uzaktan kumanda yardımıyla da açılabilecek. Elektrikli tente açıldığında özel bölümüne gizlenip, neredeyse hiç fark edilmeyecek.

DÖRT TEKERLEKTEN ÇEKİŞ

Dört tekerlekten çekiş sisteminin de bulunacağı otomobilde, 455 beygir gücünde 4.7 lt twin-turbo V8 motor, 9 kademeli otomatik şanzımanla birlikte sunulacak. 5.5 lt turbo (585 beygir-900 Nm tork) sunan motorsa AMG S63 versiyonunda bulunacak. Sıfırdan 100 km/s hıza 3.9 sn'de çıkacak S Serisi Cabrio, ortalama 100 km'de 10.4 lt yakıt tüketip, son hızı 250 km/s'de elektronik olarak sınırlanacak.
BİZE ULAŞIN