Çinliler’in Avrupa seferi

Çinliler’in Avrupa seferi
Çinli otomotiv markaları yeniden Avrupa seferine çıktı. Yaklaşık 10 yıl önce fuarlara katılıp Batı'ya açılmaya çalışan Çinliler, Avrupa normları yüzünden geri çekilmek zorunda kalmışlardı. Çinliler yıllar sonra yeniden yüzlerini Batı'ya döndü. Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Çinli otomotiv firmaları da boy gösterdi. 39 ülkeden toplam 1.000 firmanın katıldığı fuarda Çinli üreticiler Chery ve Great Wall yeni modellerini Avrupalı otomobilseverlerin beğenisine sundu. Çinliler'in dışında fuara Mısır, Peru ve Finlandiya'dan da ilk kez katılım gerçekleşti.

REKOR ÜSTÜNE REKOR
100 ülkeden binin üzerinde medya mensubunun izlediği fuarda bir rekor da kırıldı. Fuara 400 Çinli gazeteci akreditasyon yaparken, onları Fransız, İtalyan, İngiliz ve Japonlar izledi. Bu yıl 67'ncisi düzenlenen fuarda, 363 inovatif ürün sergilendi. Aynı zamanda 228 dünya prömiyeri, 64 Avrupa prömiyeri ile rekor kırıldı. 2015'teki fuarda 219 dünya, 27 Avrupa prömiyeri gerçekleşmişti.

CHERY AVRUPA'YA HAZIR
Chery fuarda yeni SUV modeli Exeed TX'i tanıttı. Avrupa pazarı için geliştirilen aracın birkaç yıl içinde satışa sunulması hedefleniyor. Exeed TX'in elektrikli ve plug in hibrid versiyonları üretilecek. Diğer Çinli firma Great Wall'da yeni premium markası WEY'in SUV modelini Frankfurt'ta sergiledi. WEY adını firmanın kurucusu ve başkanı Wei Jianjun'dan alıyor.

BİZE ULAŞIN