Fuardan akılda kalanlar

Fuardan akılda kalanlar
Bu yıl 67'ncisi düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı, 14 Eylül'de kapılarını açtı. Fuar, 24 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek. Elektrikli ve sürücüsüz otomobillerin damga vurduğu fuardan akılda kalanlar şöyle...

Çevrecilerden Merkel'e protesto
Frankfurt Otomobil Fuarı, çevrecilerin protestolarına sahne oldu. Almanya Başbakanı Merkel'e yönelik gerçekleştirilen protestoda Alman otomotiv firmalarının emisyon testlerinde hileli yazılım kullanmaları çevrecilerin gözünden kaçmadı.

48 saat içinde hepsi satıldı
Toyota'nın Frankfurt Fuarı'nda tanıttığı Yaris'in performans versiyonu GRMN, önemli bir satış başarısına imza attı. Seri üretime bile başlamadan online olarak satışa sunulan modelin ön satışları 48 saat içinde tamamlandı. 2018 başında yalnızca 400 adet üretilmesi planlanan otomobilde 212 bg güç ve 250 Nm tork üreten 1.8 litrelik motoru kullanıyor.

Otodan günlük hayat konsepti
Konsept model SYMBIOZ, Renault'nun 2030 vizyonunu ve otomobilin günlük hayatımızdaki rolünü yansıtıyor. Yolcular ev ortamında veya ofiste olduğu gibi dijital ortamlarına ve hizmetlerine erişebiliyor.

Yan aynalar tarihe karıştı
Skoda'nın Frankfurt'ta sergilediği elektrikli konsept modeli Vision E, birbirinin tam zıt yönünde açılan kapılara sahip oluşuyla dikkat çekiyor. Yan aynaların tarihe karıştığı konseptte, aracın etrafını içerideki ekrana yansıtan kameralar kullanılıyor.
BİZE ULAŞIN