Oynadığım karakter benim en yakınımdır

Pazar 12.09.2010
Son Güncelleme: Pazar 12.09.2010
ABONE OL
- Ramiz'in sevmediğiniz tarafları var mı?
- Ben bir adamı oynarken o adamla şöyle yakınlaşırım: O adamın yarısı ben olur, yarısı o olur. Sonra babam benim en yakınımdır, dayımı tanırım. Yani önce kendi çevremde o adamla nasıl yakınlaşabilirim, ona bakarım. Ondan sonra kendimle de hesaplaşabilirim. Kendim hakkımda da kimseye söyleyemediğim sıkıntılı, yanlış taraflarım vardır. Ramiz'i öyle görüyorum. Ramiz'le yakınlığım var artık.

- 'Eleştiremem' mi diyorsunuz?
- Eleştirirsem o zaman oynayamam zaten.

- Siz bayağı bir bütünleşmişsiniz anladığım kadarıyla...
- Gayet tabii. O kadar insan tanımışım, o kadar insanla yan yana oturmuşum, kendimi de artık tanıyorum birazcık... Onların arasından böyle bir adam çıktı işte. Bana diyorlar ki 'Abi, kendin gibi oynuyorsun.' Yahu kendim gibi nasıl oynarım, benim Ramiz'le ne ilgim var yani!

- İzleyici çok kaptırıyor kendini işte.
- Ama çok güzel şeyler de oluyor. Mesela biri dedi ki bana, 'Ramiz Dayı ben Avusturya'dayım, seni izlemek için atv uydusu aldım.' 'Niye seyrediyorsun beni ya? Ne var bende?' dedim. 'Abi hani ekmeği alırsın da yemeğin salçasını şöyle bir sıyırırsın ya, sen öyle oynuyorsun,' dedi.

- Sizce Ramiz nereli?
- Belli değil. Ama ben bir şeyler kurdum kafama göre, abartmadan. Bir tek 'değil' diyorum mesela. 'Diil' demiyorum. Ama bunu istediğin yere çekebilirsin. Özdemir Asaf öz İstanbulluydu ama 'değil' derdi mesela. Ege ağzı da olabilir, doğu da olabilir. Bana nereli olduğumu söyleyebilselerdi, hoşuma giderdi. Onun için bilmeden, herhangi bir yerden olabilir diye kullanıyorum. Bir gün ortaya çıkarsa eğer, o tarafa doğru dönüşümü yaparım.