Ramiz'i kitapla Kenan tanıştırmış

Pazar 12.09.2010
Son Güncelleme: Pazar 12.09.2010
ABONE OL
- Kenan Birkan neden mafyaya bulaşıyor?
- Meraktan. Çünkü Kenan Birkan'ın geldiği aile aslında iyi bir aile. Paralı bir aile. Oğullarını iyi yetiştirmişler. İlk kitabı Ramiz'e veren Kenan hatta. Fakat Kenan ailenin kara koyunu gibi. Biraz fırlama, biraz hayta, sokaklarda ne olup ne bitiyor, merakı var. Ramiz'le buluşması da ondan oluyor. Zeki bir çocuk, merak ediyor her şeyi. Bu dünyaya sürüklenmiş. En dipten başlayarak çok yükselmiş. Zaten 'Her şeyin sahibi' diye geçiyor.

- Sizin de hoşunuza gitti mi böyle birini oynamak?
- Gitmez mi, böyle bir güç kimin hoşuna gitmez.

- Peki hiç düşündünüz mü nereli, annesi babası kimdir, eğitimi nedir?..
- Kenan büyük bir ihtimalle Robert Kolej'de filan okumuştur. Çok iyi İngilizce biliyor. İyi eğitilmiş. Büyük bir ihtimalle yurtdışında da eğitim görmüş. Uluslararası işler de yapıyor. Yine büyük ihtimalle İstanbul doğumludur.

- Çok yakışıklı ve cazibeli de bir adam.
- Kötülüğün, aslında bizim farkında olmadığımız bir cazibesi de var. Büyük bir merak unsuru çünkü. Fakat Kenan sonunda yalnız bir adam. Yalnız kalmış. 30 yıl boyunca çok acı çekmiş.

- Aşk bitmiş herhalde onun için...
- Adamın içi boşalmış.

- Hâlâ âşık olabilir mi Selma'ya?
- Ondan emin değiliz. Ben de bilmiyorum. Ama galiba değil. Başka bir şey olmuş artık o, başka bir şeye dönüşmüş. Selma'ya hâlâ âşık olması çok da işimize gelen bir şey olmaz diye düşünüyorum.

- Zayıflatır karakteri yani.
- Karakter, gücünü hiç kimsesinin olmamasından alacak bence. Birilerine sahip olan birini incitmek çok kolaydır. Korkuları artar. Ama kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adamı korkutamazsınız.

- Tuncel Bey de Ramiz'in arkasında bu arada.
- Olmak zorunda. Başka türlü rolü oynayamazsınız zaten. Hitler'i oynuyorsanız bile haklı bulmak zorundasınız. Ben Kenan Birkan'ı haklı görmeliyim ki yaptığı işler seyirciyi ikna etsin. Yoksa biz özel hayatımızda bu kadar vahşeti, cinayeti rüyamızda görsek hayra yormayız. Ama işte oyunculuğun böyle şeyleri var, gizli bahçelerinizden bir şeyler bulmak zorundasınız.