Sonbaharı yakalamaya hazır mısınız?

Yapraklar düşmeye başladı, tatilciler de döndü, barlar, mekanlar açıldı. Önümüzdeki hafta yoğun. Babylon, Salon, arada bir Mini Müzikhol. Kapılarını açacak. Değişen ve gelişen sergiler için de yapılacak listeleri takibe alınacak

Pazar 19.09.2010
ABONE OL
Yapılacaklar Listesi
Dogmania'da (Eski Büyükdere Cad. Atom Sok. No: 20/B Levent) İngiliz usulü çedar soslu sosis Deniz'e, Alman usulü ballı hardallı Ezgi'ye, Meksika usülü Şişi soslu, bana. Gidip de mideye bayram ettirilecek.
26 Ekim'de İstanbul Kongre Merkezi'ndeki Yeni Medya Buluşmaları'na Wired dergisi patronu Chris Anderson geliyor. Şimdiden yer ayırtılacak.
Bu yıl İstanbul Design Week'te 25 ülke, 10.000 metrekare kapalı alan, 35 ünlü tasarımcı, 24 üniversite, Çağdaş Japon tasarımından 100 eser, Eski Galata Köprüsü'nde dükkânlar, sergiler, konferanslar, Michael Young var. 29 Eylül'de başlıyor. Gidilecek.
Madem kış geldi, Zübeyir'de ocakbaşı seansına geçilecek, ertesi gün de Set Balık'ta palamutlu kalamarlı, karidesli masa donatılıp adam başı 45 TL hesap verilecek. Kredi kartı geçmiyor. Unutulmasın o da.
Venedik'te En İyi İlk Film seçilen Seren Yüce'nin Çoğunluk'u bulunacak, izlenecek, alkış tutulacak gerektiği şekilde.
Casette Butik'ten Sertaç Delibaş tasarımı ayakkabılar alınacak, en güzelini ben kaptım ama. Şimdi'de mantar, Bread&Butter'da patates, Nizam'da ezogelin, Gölge'de borç tamam da, güzel minestrone, sebze, balık çorbalarını nerde içeceğiz bu kış? Araştırmalar. Başlayacak.
Galata'da bile iki günlük yokluğumda yeni mekân yapmışlar: Wisteria. Enginar kalpli dip (tazeyse) üstüne pazılı peynirli kiş. Pek güzel yenilecek.
Galeri için Soda'yı seçtim ve Hanna Hedman'ın bakırdan eserlerini. Hayran olunacak gibi bir his var içimde. Yetmeyecek tabii. O zaman da Marquise Dans Hall'da (Kumbaracı Yokuşu) Crack Contex Complex, aynı zamanda bir proje ve basım merkezi olan Neue Dokumente'nin kurucusu Simone Gilges'in işleri. Rampa'da Güçlü Öztekin'in 'kAPLANKADİLAk - Pis bir adamdı ama ellerini iyi yıkardı' sergisi. Görülmeye gidilecek.
Beyoğlu Sahaf Festivali Gezi Parkı'nda açıldı. Kitaplar koklanacak.
Konser kalabalığı yaşanacak, mecburen seçim yapılacak. Bugün Chad Valley w/ Soundcollage @ Arkaoda; yarın Tindersticks @ Babylon, salı Vedat Sakman @ Kumbaracı 50, çarşamba Soner Sarıkabadayı @ Jolly Joker Balans, perşembe İmer Demirer Quartet @ Babylon, cuma 123 @ Peyote; cumartesi Şebnem Ferah Akustik @ Harbiye Açıkhava . Biletler alınacak, yerler ayırtılacak.

Hastasıyım
34 TFH 05 no'lu Büyükdere taksisinin. Önce 12 Dev Adam yarı final maç sonunu TV'sinde izledik, kazanınca da kornalar eşliğinde trafikte gittik.
gofugyourself.celebuzz.com'un. İşte benim moda blogu anlayışım.
Royksopp'un Senior albümünün, Only This Moment şarkısının, ağaçlar altına yatıp şarkı besteleyen Svein'in.
Alexis Mabille'in erkekler için tasarladığı askıların, ceketlerin, dar pantolonların.
Kemal'in yaptığı Bloody Mary'nin. Kendisi Lucca'da, kerevizleri minik parçalar halinde içkinin içine karıştırmakta.
Spor sonrası Mama'da pollo rosmarino yemenin.
Seinfeld. Üzerine ne komedi dizileri gelse de, senin. Friends falan halt etsin.
Zaruri, pürtelaş, şaibeli, müptela kelimelerinin kendilerinin ve anlamlarının.

Sayıklama
Korkuyoruz. Yanında durmaktan, uzun zamandır biriken yalnızlığı paylaşmaktan, ikimiz, biz, geliriz gibi cümleler kurmaktan. O yüzden hep birinci tekil şahıs ekleriyle bitiyor, "Ya sen," diye başlıyor cümleler. Tek başına yapılan programlara birini eklemek paragrafında. Tükeniyor. "Eve bırakayım mı?" diye soruyor mesela. İlk tepki "Yok, ben taksiye binerim," oluyor. "Hadi," diyor "Uzatma, ne gerek var bu saatte!" "Tamam," diyoruz. Mutluluğa kaçan başarı gülümsemesiyle. Oldu. En sevdiğin çiçeği, kitabı, ayağındaki beni, saçının kokusunu paylaştıkça, önce diş fırçası, kartvizitleri, daha sonraları bir tişörtle traş takımları eve düştükçe, tamamlanıyor beraberlik hali, alışıyoruz. Yalnızlık istenmeyen eylem, tek başınalık bir pazar öğleden sonrasında. Tercihen. "Tatilde ne yapıyoruz?" diye çıkıyor cümleler, "Akşam bize gelsenize," demek için arıyor arkadaşlar. İki kişilik insan, çift sarılı yumurta. Koltuğun solunda o, sağ tarafında sen. Televizyonda sekizinci kez izlenen diziler. Yalnız ölmemek telaşında, altyazılı filmler izliyoruz.