Evlilik sözleşmesi yapmadım

Evlenmeden önce çok rahatmışım, çok artistmişim, atıp tutuyormuşum. Evlenmeden önce daha katıymışım.

Ali ile tanıştığımda 'Sana Kürt İdris'in oğlu diyorlar, ne güzel. Ben de Seyfi'nin kızıyım,' demiştim.

Ali ile aramda 14 yaş var. O, aile içinde de nevi şahsına münhasır bir erkek. Ona 'Lord Ali' diyorlar. Sevgisini çok büyük hareketlerle gösteren biri değil. Ama o kadar küçük bir hareketle, gözünüzde büyüyen bir davranışta bulunuyor ki, âşık ve hayran oluyorsunuz. Ali'ye hem âşığım, hem hayranım, hem onu seviyorum.

Kadınlar erkeklerden çok daha cesaretli. Erkeklerde reddedilme korkusu var. Kadın risk alabiliyor ama erkek asla risk almıyor.

Kadınlar istekleri konusunda daha açık ve samimi. Erkekler daha sinsi. Kadın sinsiymiş gibi gözüküyor ama asla değil. Kadın daha çok yaşıyor, daha çok hissediyor ama erkek öyle değil.

Yer : atv'nin Yeni Bosna Stüdyoları. Kalabalığı yararak içeri giriyoruz. Kapıda bekleyen neşeli bir kalabalık var. Kadın, erkek, herkes talibini bulmaya gelmiş! Diğer kadın programlarından farklı bir atmosfer var. Herkes sempatik... Esra Erol, tam vaktinde geliyor, sohbete başlıyoruz. Makyajsız daha güzel. Tam yaşını gösteriyor. Doğumdan sonra hatları kadınsılaşmış, "Daha yeni büyümüşüm gibime geliyor," diyor. 29 yaşında. Hızlı düşünüp, hızlı konuşuyor, zaman zaman bir konudan diğerine adeta zıplıyor. İyi televizyoncularda olan 'zap beyni' var onda da. Sunuculuğun ötesinde, yaratıcı bir zekası var. Beş yıldır insanları evlendiriyor. Kimin evliliğinin ne kadar süreceğini bile tahmin ediyor ve tutuyor. Kendi içinde oynadığı küçük bir oyun bu. Samimi bulmadığı çiftlerin nikah şahidi olmuyor. Evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra, Evlen Benimle programını ele alışı daha özenli. İlk kitabı Kara Duvak, 100 bin sattı. Bu kitabın geliriyle Umut Evi projesini hayata geçiriyor şimdi. Şehirden şehre koşarak, "Değişimi isteyen kadınlara küçük bir katkı da benden olsun," diyerek...

BİZE ULAŞIN