Kısa... kısa... kısa...

Çocuklar için özel tasarım ürünler sunan Molly-Meg firması, ışık düğmelerinin üzerine yerleştirilen bir sticker serisi hazırladı. Ancak bu sticker'ları almak isteyen anne babaları, çocuklarını düğmeden uzak tutmakta zorlanacakları konusunda uyarmak gerek!
Ana akım medyanın sosyal medyanın gücünü iyiden iyiye benimsediğine dair bir örnek daha... CNN, dünyanın en popüler sosyal medya ve teknoloji bloglarından Mashable'ı satın almak için 200 milyon dolar önerdi.
Hollanda'daki Radboud Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, erkek beyninin etrafta kadınlar olduğunda 'kısa devre' yaptığını ve zeka fonksiyonlarında azalma yaşandığını ortaya çıkardı.
Teknoloji dünyası bu ara davalardan geçilmiyor. Son olarak Yahoo; reklam, gizlilik denetimi ve sosyal ağlarla ilgili sahip olduğu patentlerden 10'unu ihlal ettiğini öne sürerek Facebook'a dava açtı. Haftanın en ilginç teknodava haberi ise bir ABD'linin iPhone 4S'teki sesli asistan sistemi Siri'nin reklamlarda gösterildiği gibi çalışmadığı iddiasıyla Apple'a dava açmasıydı.
Optimist Yayınları'nın Türkçe'ye kazandırdığı Steve Jobs ve Zen, Apple'ın kurucusunun Budist rahip Kobun'la olan dostluğuna dair bir çizgi roman. Anlatılan öykünün kalbinde Steve Jobs'ın tasarımları zen felsefesinden esinlenerek şekillendirmesi yatıyor. Tavsiye edilir.

BİZE ULAŞIN