Sevgililerin arasını bozan 10 teknolojik hata

Teknoloji sayesinde karşı cinsle tanışıp kaynaşmak kolaylaştı kolaylaşmasına, ama ilişkileri yürütmek bir o kadar zorlaştı. Peki teknolojik gelişmeler, en çok hangi konularda kavgaya neden oluyor? İşte çözüm önerileriyle birlikte ilk 10 listesi

1 SOSYAL MEDYADA TAKİP ETMEMEK/ MESAJLARI CEVAPSIZ BIRAKMAK
Sevgiliniz sıkı bir sosyal medya kullanıcısıysa ve siz söz konusu siteleri yalnızca ara sıra ziyaret ediyorsanız, bu durumun sorun yaratması muhtemel. Sevgiliniz, onu hâlâ neden takibe almadığınızı düşünüp, bu durumdan kendince sonuçlar çıkarabilir. Hele bir de mesajlarına yeterince hızlı cevap vermiyorsanız, onu sevmediğinizi bile düşünebilir. Bu durumda ona konunun onunla ilgili olmadığını ve sosyal medyaya onun kadar önem vermediğinizi anlatmaya çalışın.

2 TANIŞMA SİTELERİNDEKİ HESAPLARI AÇIK TUTMAK
Sevgilinizle bir dönem yaygın olarak kullanılan, şimdiyse pek bir hükümleri kalmayan 80630, Yonja tipi sitelerden birinde tanışmış olabilirsiniz. Bu durumda çıkmaya başlamanızın ardından, sevgiliniz sizden o sitedeki hesabınızı kapatmanızı isteyecektir. Bunu reddettiğiniz taktirde, sizin ilişkiden memnun olmadığınız, hâlâ başka birilerini aradığınız veya onu aldatmayı düşündüğünüz fikrine kapılabilir.

3 CİNSEL İÇERİKLİ SİTELERE GİRMEK
Sevgilinizin bilgisayarını açıp, sık kullanılan sitelere baktığınızda, karşınıza cinsel içerikli bir sitenin çıkması da ihtimal dahilinde. Böyle bir durumla karşılaşmak, elbette ki canınızı sıkacaktır. Ama bu durumun ilişkinize zarar verdiğini düşünmeyin. Çünkü bu sitelere girmek, sevgilinizin sizi sevmediğini göstermez. Dolayısıyla bu konu, kavga etmeye değmez.

4 ESKİ SEVGİLİYLE ARKADAŞ OLMAK
Belki de en çok tartışma yaratan konulardan biri bu... Sevgililerin çoğu, sosyal medyada eski sevgilinin arkadaş listesinden silinmemiş olmasını büyük bir sorun olarak görüyor. Hele bir de eski sevgiliniz, fotoğraflarınızı beğenir veya onlara yorum yazarsa, tartışma büyüyebiliyor. Bu durumda eğer gerçekten rahatsız edecek ölçüde bir yakınlık gösteriyorsa, eski sevgilinizi uyarın. Eğer ortada ciddiye alınacak bir durum yoksa da, sevgilinizle konuşun ve arkadaş kalmanın normal bir şey olduğunu anlatın.

5 SÜREKLİ TELEFONLA YA DA BİLGİSAYARLA UĞRAŞMAK
Baş başa gidilen yemeklerde bile çiftlerin sürekli telefonlarıyla uğraştığına hepimiz şahitlik etmişizdir. Bizden tavsiye, sevdiklerinizle zaman geçirirken başka şeylerle ilgilenmeyin, çok önemli değilse mesajlarınızı yanıtlamayı, sosyal medya hesaplarınızı güncellemeyi erteleyin. Aksi halde tartışmanız kuvvetle muhtemel.

6 HABERİ SEVGİLİNİZDEN ÖNCE TAKİPÇİLERİNİZLE PAYLAŞMAK
Bir kaza geçirdiğinizde, durumunuzu önce sevgilinize değil sosyal medyadaki takipçilerinize haber veriyorsanız, sorun yaşayabilirsiniz. Sevgiliniz durumun farkına vardığında "O insanlar benden daha mı önemli?" sorusunu sorarak bir tartışma başlatabilir.

7 FOURSQUARE'İN ELE VERDİĞİ YALANLAR
Diyelim ki yeni bir ilişkiye başladınız, her şey yolunda gidiyor, mutlusunuz. Sevgiliniz o gece sizinle buluşup bir film izlemek istiyor, ancak daha önceden arkadaşlarınıza söz vermişsiniz ve onlarla olmak istiyorsunuz. Bu durumda sevgilinize "Bu gece evde oturacağım," yalanını söylediyseniz, sosyal medya güncellemeleri konusunda dikkatli olun. Birkaç kadehten sonra yalanınızı unutup, FourSquare'de bulunduğunuz yeri işaretlerseniz veya arkadaşlarınızdan biri bulunduğunuz ortamda çektiği fotoğrafta sizi tag'lerse, başınız büyük bir derde girebilir.

8 FACEBOOK VE TWITTER'DA GÖNDERİLEN MESAJLAR
Geçmişte biri sizinle flört etmek istediğinde, bundan yalnızca sizin ve onun haberi olurdu. İsteğine karşılık verip vermemediğiniz de bilinmezdi. Şimdiyse Facebook'ta duvarınıza yazılanları ve size gönderilen tweet'leri herkes görebiliyor. Bu durum, siz karşı tarafa olumlu yanıt vermeseniz bile sevgilinizin sizi suçlamasına ve size "O kim?", "Onu nereden tanıyorsun?" gibi sorular sormasına, kavgaların yaşanmasına neden olabiliyor. Bu durumda hatalı bir şey yapmadığınızı ve söz konusu kişinin duvarınıza yazmasının sizin hatanız olmadığını anlatmaya çalışın.

9 İLİŞKİ DURUMU GÜNCELLEMESİ
Facebook, MySpace ve Friendster gibi sitelerden önce, ilişkinin 'adını koymak' için, sevgilinizin ailesiyle tanışana kadar beklerdiniz. Şimdiyse sevgililer daha ilişkinin başındayken, sanal ortamda da olsa, ilişkilerine bir 'ad' koymayı, ilişki durumlarını güncellemeyi tercih ediyor. Bu bilgiyi kendine saklamak, özel tutmak isteyenlerse sevgililerinin tepkisiyle karşılaşıyor.

10 DVD 'YE KAYDETTİĞİ ŞOVU SİLMEK
Sevgiliniz çok yoğun bir dönemde olabilir ve o dönemde izlemek istediği dizileri/şovları rahata çıktığı günlerde izlemek için yeniden yazılabilir DVD'sine veya harici diskine kaydetmiş olabilir. Siz siz olun, ona sormadan kendi filmlerinize, dizilerinize yer açmak için onun kaydettiği şeyleri silmeyin. Aksi halde büyük bir tartışma yaşayabilirsiniz. (Mashable sitesinden alınmıştır.)

BİZE ULAŞIN