Şöhreti takmazsan iyi oyuncu olursun

Cuma günü vizyona giren Stajyer filminin başrol oyuncusu Anne Hathaway, kariyerinde başarılı adımlarla ilerlemesini şöhreti ve başkalarının kendisi hakkında ne düşündüğünü kafaya takmamasına bağlıyor

Şöhreti takmazsan iyi oyuncu olursun
Türkiye'de cuma günü vizyona giren Stajyer, Oscar ödüllü Robert De Niro'nun eğlenceli performansı kadar Hollywood'un en cool oyuncularından biri kabul edilen Anne Hathaway'e gözlerin yeniden çevrilmesiyle de konuşuluyor. 2001'de Acemi Prenses isimli Disney serisiyle beyazperdeye adım atan 1982 doğumlu güzel oyuncu, geçen yıllar boyunca hem oyunculuğu hem tarzı hem de hayata karşı duruşuyla sadece Amerikalıların değil tüm dünyanın sevdiği bir isim oldu. Amerikan kovboy hikayelerini ters düz eden Brokeback Dağı filmindeki performansıyla olduğu kadar moda dünyasını sert bir şekilde eleştiren Şeytan Marka Giyer filmiyle de sinema tarihinin konuşulan işlerinde yer alacağının sinyalini veren Hathaway'in çok da farklı olmayan bir güzelliğe sahipken belki de bu kadar ünlü oluşu her rolün altından kalkabilecek bir yeteneğe sahip oluşundan kaynaklanıyor. Onu; Kara Şövalye Yükseliyor filminde seksi bir kedikadın olarak izlerken de yadırgamıyoruz, Sefiller filminde saçları sıfıra vurulmuş Fantine karakterini canlandırırken de… Anne Hathaway'in oyuncu olacağı belki de daha çocukkenden belliydi. Avukat bir baba ve oyuncu bir annenin kızı olarak New York'da dünyaya gelen Hathaway, ilkokuldan itibaren piyeslerde rol almaya başladı. Ortaokul ve lise yıllarında okulun tiyatro grubuna giren ve okulu adına yarışmalara katılan Hathaway'in yeteneği de o yıllardan belliydi. Audrey Hepburn'ü idolü olarak gören genç oyuncu bir televizyon dizisinde ilk yer aldığında henüz 17 yaşındaydı. Dizinin ardından, sonradan soylu olduğunu öğrenen tabir-i caizse stajyer bir prensesi canlandıran Hathaway için kapılar birer birer açılmaya başladı.

HER TÜRDE BAŞARILI
İddialı bir fiziğe sahip olmamasına ve Amerika'nın ideal sarışın mavi gözlü güzellerine benzememesine rağmen özellikle gençler arasında popüler olan bu genç oyuncu, kısa sürede çalışkanlığı ve yeteneğiyle yapımcı ve yönetmenlerin gözdesi oldu. 2001'den bu yana 23 filmde rol alan Hathaway, sayısız televizyon programında ve dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. Başarısını bu işi çok küçük yaştan itibaren yapmasına, eğitimine devam etmesine ve sürekli kendisini geliştirmesine bağlayan Hathaway, "Bence iyi bir oyuncu olmanın yolu şöhreti çok kafaya takmamak. Uzun vadede birkaç iyi iş yaparak ya da sadece seksi bir kadın olarak görünerek başarılı olmanız imkansız. İyi bir oyuncu her şeyi yapabiliyor olmalı. Kendisiyle dalga geçebilmeli ve kendisini olduğu gibi kabul edebilmeli" diyor. Komedi, aksiyon, durum dramaları, ve romantik filmler gibi her türde oyunculuğuyla başarılı olan Hathaway, oyuncu annesinin ve 2008 yılında evlendiği kendisi gibi oyuncu olan eşi Adam Shulman'ın başarısında etkili olduğunu söylüyor. Çocukken depresyonla boğuşan, ilk nişanlısı Raffaello Follieri'nin dolandırıcı çıkıp FBI tarafından tutuklanmasıyla zor günler yaşayan Hathaway, sadece gönülden bağlı olduğu vakıflara yardım yapıyor ve olduğu gibi davranarak halkın kendisini sevmesini sağlıyor.

BİZE ULAŞIN