Karneni göster kitabını al

Türkiye İş Bankası 2007-2008 eğitim öğretim yılı sonunda başlattığı Karneni Göster, Kitabını Al kampanyasını, bu yıl 10. kez gerçekleştiriyor. 1 milyon öğrenciye bu yıl karne hediyesi olarak Astronotlar Üşür Mü? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı verilecek

Karneni göster kitabını al
İş Bankası, kampanya kapsamında son okul zilinin çalmasının ardından yaz tatiline girecek olan 1 milyonu aşkın ilk ve orta öğretim öğrencisine kitap armağan edecek. Öğrenciler, hediye kitaplarını tüm İş Bankası şubelerinden alabilecek.
Banka, bu yıl 10'uncusu yapılan kampanya ile çocukların küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmesini, nitelikli kitaplarla buluşmasını hedefliyor. Kampanya çerçevesinde kitaplar; Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Bulgaristan, Fransa gibi 12 ülkedeki İş Bankası şubelerinden de hediye edilecek.

KÜÇÜKLER KİTAP OKUSUN
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, kitabın tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada yaklaşık 80 milyonluk ülke nüfusunun yüzde 30'a yakın bölümünün çocuk nüfusundan oluştuğunu, dolayısıyla Türkiye'nin hâlâ genç nüfus vasfını koruyan ülke olduğunu, bu yönüyle bakıldığında genç nüfus yoğunluğumuzun ülke olarak eğitime, bilime, araştırmaya daha fazla önem vermemizi zorunlu kıldığını söyledi.
Adnan Bali, Türkiye İstatistik Kurumu'nun, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki fertlerin bir günde sosyal yaşam, eğlence, spor, hobi, oyun ve kitle iletişim araçları gibi faaliyetlere ne kadar zaman ayırdığına ilişkin Zaman Kullanımı Araştırması'na göre, bireylerin boş zamanlarının ortalama yüzde 46'sını televizyon izlemeye ayırdığına dikkat çekti.
Bali "Okumaya ayrılan süre olan yüzde 3,2 ile kıyasladığınızda çarpıcı bir istatistik... Okuma alışkanlığını geliştirmemiz gerektiği çok açık. İşte böyle bir tabloda, Türkiye İş Bankası olarak, çocuklarımıza kitap okuma zevkini aşılamak ve okuma alışkanlığını küçük yaşlarda edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla 10 yılda 12 milyonu aşkın kitabı çocuklarla buluşturmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yılki kitabımız Astronotlar Üşür Mü? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı... Çocuklarımızın bu kitapta yer alan bitkiler, hayvanlar, dinozorlar, insan bedeni, beyin, DNA, resim, müzik, bilim ve teknoloji, atom, enerji, tıp, tesadüfü buluşlar gibi birçok alandaki ilginç bilgilerle hayal dünyalarını geliştireceklerini düşünüyoruz" dedi.

KİTAPTAKİ İLGİNÇ BİLGİLER
Röntgen 1895'te Alman fizikçi Wilhelm Röntgen, katot ışınlarıyla deneyler yaparken, karşı duvardaki floresan panonun ışıdığını fark etti.
Hâlbuki pano ile ışın yayıcı arasında kalın bir örtü vardı. Buradan yola çıkarak röntgen filmini keşfetti. İlk elde ettiği görüntülerden biri eşinin yüzüklü eli oldu.
Teflon 1938'de Roy Plunkett, buzdolabı gazları üzerine çalışıyordu. Önceki akşam metal kaplara koyup soğuttuğu bir gazı kullanacaktı. Kabın ağzını açınca, hiç gaz çıkmadığını gördü. Kabı ters çevirdiğinde içinden kaygan bir toz döküldü. Araştırmalarda bu maddenin yapışmadığı ve ısıya dayanıklı olduğu ortaya çıktı.

10: Kampanya ile çocuklara 10 yılda 12 milyonu aşkın kitap hediye edildi.

İhtiyaç sahibi çocuklara ulaşabilmek için, Yatılı Bölge Okulları, Sevgi Evleri, Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevleri ile Çocuk Eğitimevleri'ndeki çocuklara da kitap hediye edilecek
BİZE ULAŞIN