Turizmin yükselen trendi kapalı gişe

Çeşme Ege’nin incisi şirin bir yarımada. Upuzun sahilleri, çarşaf gibi denizi, keyifli mekanlarıyla ziyaretçilerine eşsiz bir tatil sunan Çeşme yoğun yaz sezonuna hazır

Turizmin yükselen trendi kapalı gişe
Sezonun başlamasıyla birlikte yüzde 98'lerde bir doluluk yakalayacaklarını söyleyen ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, "Görünen o ki Ramazan Bayramı'yla sezona başlıyoruz. Hızlı bir yaz Çeşme'yi bekliyor" diyor. Çeşme'nin yükselen bir değer olduğunu ifade eden İzmir ve Çeşme'de beş yıldızlı Ontur Otel'in Genel Müdürü Gökçe Kesikçiler ise, "Şüphesiz Çeşme'de esnafından işletmecisine, otelcisinden taksicisine herkes gelecek turistler için hazır" dedi.
Türkiye'nin turizm cennetlerinden Çeşme havaların ısınması, okulların kapanmasıyla birlikte sezonu açtı. Turizmde kötü bir haziran ayı geçirmelerine rağmen umutlu olduklarını belirten ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, "Geçen yılın aynı dönemine göre otel doluluk oranı yüzde 30 düştü. Ama Ramazan Bayramı ile başlayacak turizm sezonu eylül sonuna kadar sürer. Otellerin doluluk oranları ise yüzde 100'leri bulacak." diyor.
Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu belirten beş yıldızlı Ontur Otel'in Genel Müdürü Gökçe Kesikciler Buğday, yaz sezonu ile birlikte verimli bir sezon yaşayacaklarına inandıklarını anlatıyor.
İç pazarın son derece hareketli olacağını söyleyen Gökçe Kesikciler Buğday, "Ülkemizde yaşanan terör olayları sonrasında hükümetimizin ve vatandaşlarımızın gösterdiği istikrar sayesinde turizm etkilenmiyor. İç pazar hareketliliğiyle Çeşme yine yüzde 98'lerde seyreden bir doluluğu yakalayacak" şeklinde konuşuyor.

KIYMETİ BİLİNSİN
Çeşme gibi bir turizm merkezinin kıymetinin daha fazla bilinmesi gerektiğinin altını çizen ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, "Her yıl daha da güzelleşen Çeşme turizmde parlayan bir değer olma yolunda ilerliyor. Özellikle iç pazara hizmet verirken, turistlerin tatille ilgili beklentilerini fazlasıyla karşılıyoruz. Planlarımız arasında sezonu ekim sonuna kadar uzatmak var. Bunun için de çalışmalar yapıyoruz. Zaten Çeşme'nin en güzel zamanı eylülde başlıyor" diyor.
"Berrak ve tertemiz deniziyle, termal suyuyla, sağlıklı iklimiyle ve yüksek oksijen oranıyla Çeşme kıymeti bilinmesi gereken bir belde" diyen Kesikçiler sözlerini "Türkiye'nin tatil cenneti Çeşme'nin dünya turizminde hakettiği yere ulaşması gerekiyor." diyerek tamamlıyor.
BİZE ULAŞIN