Dansın süper starı Carlos Acosta Türkiye’de

Dansın süper starı Carlos Acosta Türkiye’de
Parlak bale kariyeri ile göz dolduran ve ülkesi Küba'da kurduğu Acosta Danza ile dans dünyasına yepyeni bir soluk getiren Acosta, topluluğu ile İstanbul'a geliyor.
Üstelik Acosta, Royal Opera House'daki baş dansçılık kariyerini noktalayıp emekli olmasına rağmen gösterinin bir bölümünde kendisi de dans edecek.
Yoksul bir ailede dünyaya gelen Carlos Acosta, Küba Ulusal Bale Okulu'nda eğitimini tamamladı.
1991-92 yıllarında İngiliz Ulusal Balesi'nde, 92-93 yıllarında Küba Ulusal Balesi'nde, 93-98 yılları arasında Houston Balesi'nde dans eden Acosta, 1998 yılında Anthony Dowell yönetimindeki İngiliz Kraliyet Balesi'ne katıldı.
Kariyeri boyunca Paris Opera ve Balesi, Amerikan Bale Tiyatrosu ve Bolşoy Balesi gibi prestijli topluluklarda konuk baş dansçı olarak yer alan Carlos Acosta sayısız ödüle layık görüldü. Carlos Acosta, klasik danstan çağdaş dansa kadar her tarzı birleştiren bir topluluk yaratma hayaliyle 2015'te Acosta Danza'yı kurdu.
Bale ve modern dans alanında eğitim almış yetenekli dansçılardan oluşan Havana merkezli topluluk, Saddler's Wells'teki prömiyerlerinin ardından 6- 7 Kasım tarihlerinde İş Sanat'ta iki gece üst üste İstanbullu dans severlerle buluşacak.

11 ÇOCUKLU BİR AİLEDE BÜYÜDÜ
Küba'da 11 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Carlos Acosta'nın dans tutkusunun breakdance ile tesadüfen başladı.
En büyük rol modellerinden biri Michael Jackson'dı ve küçükken "Bir gün Küba'nın Michael Jackson'ı olacağım" dedi.
Sahnede Don Quixote ve Spartacus gibi fenomen karakterlere hayat verdi.
BİZE ULAŞIN