(Özel Haber)

(Özel Haber)
Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Rizeli dava arkadaşı Mehmet Kalyoncu Demirel’in Rize ile ilgili bakış açısını anlattı.
Demirel’in ölüm haberini aldıktan sonra büyük üzüntü yaşadığını belirten Kalyoncu, “Türkiye çok iyi birini kaybetti. Hastalığı sebebiyle kendisiyle bir ay önce telefon ile görüştüm. Bugün iş yerine geldikten sonra birçok kişi buraya gelerek bizim dostluğumuzu bildikleri için bana başsağlığı dileklerini ilettiler’’ dedi.
Dava arkadaşının Rize’de çay tarımının gelişmesi için çok çalıştığını anlatan Mehmet Kalyoncu, “Rahmetlinin Rize’ye çok önemli katkıları oldu. 46 çay fabrikası yaptırdı ve her zaman çay üreticisinin destekledi. Bunun göstergesi olması için kendisine çay tarlası vermiştik o da kabul etmişti” diye konuştu.
Kalyoncu, Demirel’e hediye edilen Çayeli ilçesi Yenipazar köyündeki çay bahçesinin gelirini talebe yurtlarına veya kendisine göndermesi için geçmişte vekaletname hazırlandığını da sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN