Rize’de Yaz Spor Okulları Başladı

Rize’de Yaz Spor Okulları Başladı
Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bugün düzenlenen törenle açılışı yapılan Yaz Spor Okulları’nda 30 branşta 2 bin sporcu eğitim görecek.
Yeni Şehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen açılış törenine Yaz Spor Okulları’nda eğitim görecek yüzlerce öğrenci, Rize Valisi Ersin Yazıcı, AK Partinin sporcu milletvekillerinden Rize Milletvekili eski Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ve çok sayıda kişi katıldı.
Törende konuşan Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, “Çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, onları başarılı birer sporcu yapabilmek, onlarda spor kültürünün oluşmasında katkı sağlamak amacı ile il ve ilçelerimizde toplamda 30 branşta 05-18 yaş grubu 2 bin sporcu adayımıza eğitim vereceğiz. İlimiz son yıllarda yapılan spor yatırımları ile il merkeze ve ilçeleri ile tam bir spor merkezi haline gelmiştir. Devletimiz gerekli alt yapıyı bizler için sağlamıştır. Bize ise spor yapmak ve başarıyı yakalamak kalıyor” dedi.
Rize Valisi Ersin Yazıcı ise konuşmasında genç sporculara başarılar diledi. Konuşmaların ardından sporculara ücretsiz formaları dağıtıldı. Sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.
İki ay sürecek Yaz Spor Okullarında; atıcılık ve avcılık, atletizm, badminton, basketbol, bocce bowling ve dart, boks, cimnastik, futbol, rafting, güreş, halk oyunları, halter, hentbol, judo, kano, karate, kick boks, kürek, masa tenisi, muay thai, okçuluk, özel Sporcular, satranç, taekwondo, tenis, voleybol, wushu, yelken ve yüzme branşlarında 2 bin sporcu eğitim alacak. Okullarda bedensel ve işitme engelli gençler içinde özel gruplar oluşturulup eğitim verilecek. Okullar yüzme ve futbolun dışındaki tüm branşlarda ücretsiz.
BİZE ULAŞIN