Tüylere veda vakti

Cuma 08.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 07.05.2009
ABONE OL
Yaz yaklaşırken vücudun çeşitli yerlerindeki tüylerden kurtulmak şart! İstenmeyen tüylerden kurtulurken, vücudunuzda batık ve tahriş oluşmamasını istiyorsanız, nemlendirici krem kullanmaya ve jiletinizi sık sık değiştirmeye dikkat edin.

Batıkları engellemek için, tüylerinizi alacağınız bölgeyi, bir losyonla dezenfekte edin. Ayrıca tüyleriniz tekrar çıkmaya başladığında, daha önce batık olan bölgeye peeling uygulamanızda fayda var.

Özellikle narin ciltler için tasarlanmış jiletler kullanmaya özen gösterin. Önce birkaç dakikalık sıcak duş alın. Daha uzun olmamasına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde cildiniz şişer ve buruşmaya başlar. Bu da doğal olarak tahriş olmasına sebep olur. Ayrıca jilet yaparken nemlendirici özelliği bulunan bir tıraş jeli kullanmanızda da fayda var.

Jilet yaptıktan sonra kanama olursa, kanayan noktanın üzerinde yaklaşık iki dakika kadar buz bekletin. Ardından tentürdiyot uygulayıp, mikrop kapmaması için üzerini bantla kapatın. Bir dahaki sefere jilet yapmadan önce yoğun formüllü bir vücut kremi uygulayın, çünkü kuru ciltler kanamaya meyillidir.

Batıkları sıkmak, kalıcı izlere veya mikrop kapmaya sebep olabilir. Bu bölgede oluşan batıkları engellemek için jiletinizi sıklıkla değiştirmeli ve orada bulanan tüyleri her zaman çıkış yönüne doğru tıraş etmelisiniz.