Trafiğin az olduğu erken saatte işe gidin!

* Oruçlu kişilerin eğer mümkünse gün içinde kendilerinde stres yaratabilecek; her türlü çevresel etkenden uzak durmaya çalışmaları gereklidir.
* Stres yaratan çevresel etkenlerden kaçmamız her zaman mümkün olmasa da, hayatımızda ufak tefek değişiklikler yapabiliriz. Örneğin; trafik olmayan saatlerde dışarı çıkmak gibi... Eğer kişi çalışıyorsa işe trafiğin daha az olduğu erken saatlerde gidip, trafiğin çok yoğun olmayacağı bir saatte dönmeye çalışabilir.
* Oruç tutan kişilerin eğer mümkünse iş ve aile ortamlarındaki kişilerle çatışmaya girmekten kaçınmaları gerekir. Oruç tutan kişiler normal günlere göre daha hassas olduklarını göz önünde bulundurmalı ve ilişkilerini ona göre sürdürmelidir.

STRESE DİKKAT

* İş yerlerinde yoğun stres yaratabilecek projeler, kararlar ve değişimler mümkünse ertelenmelidir. Yeni çalışmaların ve belirsizliklerin stres yaratıcı faktörler oldukları unutulmamalıdır.
* Oruç tutan kişiler yeterli uyku uyuduklarından emin olmalıdırlar. Çünkü uykusuzluk da kişinin yaşadığı stres düzeyini artıran önemli bir faktördür.
* Kafein içeren besinlerin aşırı tüketiminden kaçınılması gerektiği de unutulmamalıdır.

BİZE ULAŞIN