Muz, sağlık ve mutluluk verir

İster spor çantanızda taşıyın, ister iş çantanızda... Muz, mucizeler yaratan meyvelerin başında gelir. Bakın bu küçük meyvenin ne gibi güçleri var:
Tansiyonunuzu olması gerektiği seviyelerde tutmanıza yardımcı olur. Muzun içeriğindeki 450 mg potasyum tansiyonunuzun normal seviyelerde kalmasına yardımcı olur. İki veya üç tane muz yemek istiyorsanız, hiç durmayın!

BÖBREK KANSERİYLE SAVAŞIR
Kemiklerinizi güçlendirir. Güçlü bir iskelet sadece kalsiyum ve D vitaminine bağlı değildir. Aynı zamanda potasyum da güçlü kemikler için gereklidir.
Kolon veya rektumda oluşan kanser türlerine ve böbrek kanseri riskine karşı savaşır. Kolon kanseri üzerinde yapılan bir araştırmada, B-6 vitaminini bolca alan kişilerin, yüzde 25 daha az kolon veya rektum kanserine yakalandıkları saptanmıştır. Haftada dört muz, böbrek kanseri riskini yarı yarıya düşürür.

SEROTONİN SALGILATIR
Muz yemek sizi mutlu yapar, sadece fiyatının uygunluğuyla değil aynı zamanda beyin hücrelerinin daha iyi iletişim kurması ve size kendinizi iyi hissettiren serotoninin salgılanmasına da destek olur.
Muz, sizinle birlikte vücudunuzu da mutlu eder. Muzun içeriğindeki prebiyotikler ve sindirilemeyen lifler, probiyotik bakterilerin oluşmasına zemin sağlar. Bu probiyotikler de bağırsaklarınızı toksin ve enfeksiyonlardan korur...

BUGÜN NELER OLDU