Vücudunuz sonbahar bakımıyla canlansın!

Mevsim değişikliği nedeniyle vücudunuz 'S.O.S' vermeye başladıysa, bakım vakti gelmiş demektir. Cilt hastalıkları uzmanı Neslihan Dolar, yüz ve elleriniz için peeling öneriyor

Sonbahara girerken vücudumuza tepeden tırnağa özel bir bakım yapmakta fayda var. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Neslihan Dolar, cildine özen gösterenler için bakım reçetesi hazırladı.

PEELING YAPIN:
Cildinizi nemlendirin. Ama bunu yaparken, cilt tipinize uygun temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanmaya özen gösterin. Yaz sonrası güneşin etkisiyle kalınlaşan, lekelenen ve kırışan ciltleri; sadece sonbahar-kış aylarında uygulanan kimyasal peeling ile tedavi etmek mümkündür. Senede en az bir defa uygulanabilen bu yöntemle cilt ölü hücrelerden arındırılır. Böylece derinin soluk görünümü giderilir ve daha taze bir hal alması sağlanır.

MEZOLIFTING İYİDİR:
Mezolift; stres, hava kirliliği, güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde cildin kaybettiği nem, vitamin, aminoasit ve mineraller deri altına ufak iğneler yardımıyla enjekte edilir. Yüz, boyun, dekolte ve özellikle el bölgesinde oluşan kırışıklıklar ve yaşlanma etkileri geriler.

ELLERİNİZE BAKIM:
Özellikle yazın güneşe korumasız çıkmak; ellerde ve dekolte bölgesinde istenmeyen lekelenmelere, kollagen ve elastin liflerde gevşeme ve sarkmalara neden olur. Eldeki lekeler yeni başlamış ve çok derinleşmemişse, özel renk açıcı kremlerle ve peeling yöntemiyle düzeltilebilir. Bazı durumlarda kriyoterapi (soğuk azot ile dondurma) iyi bir seçenek oluşturur.

KURUYAN SAÇLARA:
Güzelliğin tamamlayıcısı olan saçlar da en az cildimiz kadar güneş, deniz ve klorlu sulardan etkilenir. Böyle bir durumda saç mezoterapisi kuruluk ve dökülmenin önlenmesinde iyi bir seçenektir. Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurmaya da yardımcı olur.

BİZE ULAŞIN