Botoksla hem kırışıklık hem migren tedavisi

Botoksun sadece estetik için değil, sağlık için de faydalı olduğunu söyleyen Prof. Erol Kışlaoğlu: Botoks hem cilt kırışıklığına hem de migrene iyi geliyor

Dünyada uygulama açısından botoksun ilk sırada olduğunu söyleyen estetik ve plastik cerrahi uzmanı Prof. Erol Kışlaoğlu, faydalarını şöyle anlattı:
Yüzde oluşan kırışıklıklar için yapılan botoksun, son yıllarda migren ağrılarına iyi geldiği gözlenmiştir. Bu nedenle botoks, tedavi için de kullanılmaktadır.
Migren için botoks, ağrının başlangıç noktalarına uygulanmakta ve bir hafta içinde ağrıların geçtiği görülmektedir. Altı ay sonra aynı işlem tekrarlanmaktadır.

UZMAN HEKİM YAPMALI!

Eğer migrenin başlangıç bölgesi, alın veya şakaklar ise klasik botoks uygulaması yapılır ki; böylelikle hem şakaklardaki kırışıklıklar hem de migren ağrıları son bulmaktadır. Ama bu uygulama, uzman hekim tarafından yapılmalıdır.
Eğer migrenin başlangıç noktası kafanın yan veya arka bölgelerinde ise botoks uygulaması bu bölgelere yapılmaktadır. Altı ayda bir yapılan iki-üç uygulamadan sonra migren ağrıları tamamen geçmektedir.
BİZE ULAŞIN