Akşamdan kalanlar için...

Pazartesi 28.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 27.12.2009
ABONE OL
Gece dışarı çıktınız. Haliyle içkiyi biraz fazla kaçırdınız. Ertesi gün başınız çatlayacak gibi ağrıyor ve halsizsiniz. Endişelenmeyin, sizi tekrar ayağa kaldıracak karışımı, Men's Health dergisi derledi...

PORTAKAL SUYU
Meyve suları içkinin yarattığı baş ağrısını yok ediyor. Nasıl mı? Açıklaması son derece basit: İçerisindeki C vitamini ve fruktoz, karaciğerinizin alkolü parçalamasına yardım ediyor. Ne kadar taze olursa, o kadar iyi. O yüzden hazır almak yerine kendiniz sıkın.

YUMURTA
Baş ağrısından kafanızı kaldıramıyorsanız, sizin ilacınız belli; bol yumurtalı bir omlet. Yumurtanın içerisindeki sistein isimli amino asit, vücudunuzun alkolü parçalamasına ve atmasına yardımcı olur. Eğer tam bir detoks istiyorsanız, portakal suyu ile yumurtayı çırpın. Tabii önce midenizin kaldırması gerekiyor.

BAL
Balın insana enerji verdiği doğru... Ancak enerjinin yanında bolca sodyum ve potasyum da kazandırıyor. Tavsiyemiz; ertesi güne bir dilim kepek ekmeği üzerine bal sürerek başlamanız. Kısa sürede kendinizi tekrar iyi hissedeceksiniz.

KABAK ÇEKİRDEĞİ
Human&Experimantal Toxicology dergisine göre; alkol beyindeki kılcal damarların çapını daraltarak beyin hücrelerine zarar veriyor. Çaresi; hücre zarını ve sinir hücrelerini güçlendiren magnezyum. Baş ağrılarınızı dindirmenin anahtarı onda. Sadece 32 gr. kabak çekirdeği, günlük almanız gereken magnezyumun yüzde 60'ını içeriyor.