Meyve suyu kilo aldırmaz vücut direncini güçlendirir

Şekerli olduğu için meyve sularının kilo aldırdığını sananlar yanılıyormuş! Meyve suyunda meyvedeki kadar kalori varmış...

Meyve suyunun şişmanlattığı doğru değilmiş! Uzmanlar, özellikle soğuk kış günlerinde, vücut direncini güçlendirmek için her gün bir bardak meyve suyu içilmesini önererek, şu bilgileri verdi: "Meyve suyunun kalorisi, meyve ile aynı dır. Örneğin, 100 gram meyve suyundaki kalori miktarı yaklaşık 45- 50'dir. Kilo alma endişesiyle, vücudunuzu vitamin, mineral ve antioksidan yönünden zengin bu gıda takviyesinden mahrum bırakmayın."

ARAŞTIRMALAR KANITLADI
Tatlı bir sıvı olduğu için meyve suyunun yüksek kalorili olarak algılandığını belirten Meyve Suyu Endüstrisi Derneği Genel Sekreteri Ebru Akdağ da konuyla ilgili şunları söyledi: "Araştırmalar, meyve suyu tüketimi arttıkça yağ ve sodyum alımında düşüş olduğunu gösterdi. Son 10 yılda yapılan 14 araştırma, obezite ile meyve suyu arasında ilişki olmadığını ortaya çıkardı. Hatta bazı durumlarda, meyve suyu içen çocuklarda obeziteye daha az rastlandığına dair bilimsel bulgular da var."

KAMPANYA BAŞLATTILAR
MEYED Genel Sekreteri Ebru Akdağ; 'Ya 5 Meyve Ye, Ya Suyunu İç' adlı bir kampanya başlattıklarını söyledi. Dünya Kanser Araştırma Enstitüsü'nün bu uygulamadan geçtiğimiz yıl başarılı sonuçlar aldığını belirten Akdağ, şu bilgileri verdi: "Günde en az beş porsiyon meyve-sebze tüketiminin, bazı kanser türleri ve kronik hastalıklara yakalanma riskini düşürdüğü belirtiliyor. Bir bardak meyve suyu ise bir porsiyon meyve ile eş değer tutuluyor."

* ÜNLÜLER HANGİ TAKIMI TUTUYOR?

* EN SEKSİ SEÇİLDİLER

* HANGİ ÜNLÜ NEREDE EVLENDİ?

* HANGİ ÜNLÜ NEREDE OTURUYOR?

* ÜNLÜLERİN BURÇLARI

* ÜNLÜLERİN GERÇEK İSİMLERİ

* ÜNLÜLERİN DOĞUM TARİHLERİ

* MAGAZİN TURU İÇİN TIKLAYINIZ

* ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BİZE ULAŞIN