Seks kimseye zarar vermez

Biz nişanlımla ilişkiye girmek istiyoruz. Ancak bu, ikimiz için de ilk olacak. Fakat korkularımız var. Nişanlım ilişki sonrası rahatsızlık yaşar mı? Ü.V./Tokat
Cinsellik hakkında eğer çift olarak fazla bilginiz yoksa, seksin zarar verici olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Oysaki cinsel ilişki, ne kadına ne de erkeğe zarar vermez. Cinsellik hakkında nişanlınızla mutlaka kendi aranızda konuşuyorsunuzdur. Eğer konuşmuyorsanız da, bu konudaki duygu ve düşüncelerinizi en kısa sürede onunla paylaşın. Nasıl bir ön sevişme yaparsanız, her ikinizin de hoşuna gidebileceğini, ilişki öncesi birbirinizi nasıl rahatlatacağınızı konuşun. Eğer acele etmez, nişanlınızı rahatlatır ve yeterli ön sevişmeyi yaparsanız, vajinası ıslanır. Vajina yeterli derecede ıslandıktan sonra ilişkiye girerseniz, hiçbir sorun yaşamazsınız. Rahat olun ve cinsellikten korkmayın!

Kilitlenme hikâyeleri efsanedir
Henüz evli değilim ama ilk gece korkum var. İlişkiye girenlerin gerçekten kilitlenme ihtimali var mı? Penis vajinaya girdiğinde acı verir mi? M.Ç./Bursa

Henüz evlilik ihtimaliniz yokken, ilk geceyi bu kadar kafanıza takmanızın nedeni, kadınların cinsellikten ve özellikle de ilk geceyle ilgili korkutularak büyütülmelerinden kaynaklanıyor. İlk gece kilitlenme hikâyesi bir şehir efsanesidir.

KORKMAYIN!
Kadının vajinasının kasılarak, penisi sıkıştırması tıbben ve fizikken de mümkün değildir. Vajina ve penis, birbiri için yaratılmış iki organdır. Nasıl diğer organlarımız görevlerini yaparken canımız yanmıyorsa, penis ve vajina da görevlerini yaparken canımız yanmaz. Ayrıca cinsel ilişki sadece penisin vajinaya girmesinden ibaret değildir. Cinsellik, kadın ve erkeğin bedenlerini birbirleriyle paylaşmaları, zevk alıp zevk vermeleridir. Bu konudaki yayınları okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Mastürbasyonla adetin ilişkisi
Ben 22 yaşında bir kızım. Mastürbasyon yapıyorum. Adetim gecikti. Hamile olabilir miyim? D.Ç./Niğde
Mastürbasyon, adet düzensizliğine neden olmaz. Adet düzensizliğinizin hormonsal veya psikolojik bazı nedenleri olabilir. Mevsim geçişleri, aşırı yorgunluk, stres ve üzüntü de adet döneminde düzensizliklere yol açabilir. Bir kadın doğum uzmanına muayene olabilirsiniz. Ancak hamileliğin oluşması için erkeğin sperminin kadının yumurtasını döllemesi gerekir. Mastürbasyon, tek kişilik bir eylemdir ve kişinin mastürbasyonla hamile kalması mümkün değildir.

Hamilelikte sayı önemli değil!
Aynı kişiyle üç kez beraber olunca hamile kalınır mı? En az kaç kez birlikte olmak gerekir? V.F./Sinop
Hamile kalmak, cinsel ilişkinin sayısıyla doğru orantılı değildir. Önemli olan kadının yumurtlama dönemine yakın günlere denk gelmesi ve erkeğin sperm kalitesidir. Bir kere ilişkiye girildiğinde de hamile kalınabileceği gibi, defalarca üst üste ilişki yaşandığı halde gebelik oluşmayabilir. Eğer hamile kalmak istiyorsanız; sık cinsel ilişkiye girmek yerine, gün aşırı cinsel ilişki kurmalısınız. Ayrıca adet döneminizin 14. gününden üç gün önce ve sonrasını kapsayan altı günlük dönemde cinsel ilişkiye girmenizde fayda var.

BİZE ULAŞIN