Gözaltı torbalarından peelingle kurtulun

Güzelliğin en çarpıcı silahı gözlerdir. Ama gözler, aynı zamanda, yüzümüzde yılların izlerini ilk ele veren bölgedir. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kumbasar; yıllara meydan okuyan kadınlara, göz çevresi için basit ama etkili tüyolar verdi:
Gözler için neştersiz gençleşme: Gözaltındaki torbalanmalar, morluklar ve ince kırışıklıkları tedavi etmek için çok yeni bir uygulama var: 'Gluco eye'. Bir peeling yöntemi olan bu uygulama için hastanın ayırması gereken süre, 15 dakikadır. Tüm deri tiplerinde kullanılabilen uygulama, iki-beş seansta tamamlanır. Seans aralıkları üç haftadır. Bu uygulamada; güneş ve yaşlanma lekeleri ve ince kırışıklıklar azalır.
Hijyen çok önemli: Göz etrafına sık sık elle temas etmemek gerekir. Gözü ovuşturmak, elleri sık yıkamamak enfeksiyona sebep olabilir. Gözde ve göz etrafında oluşabilecek enfeksiyonlar, gözde akıntı ve sulantıya sebep olabilir.
Güneşten koruyun: Uzun yıllar UV'ye maruz kalan kişilerin gözaltı rengi koyulaşabilir. Çok basit ama en önemli yaşlanma karşıtı kremlerden biri olan güneş koruyucular, burada da devreye girer. Güneş koruyucu kullanımı, göz çevresi kırışıklığını engellemede çok önemlidir.

MORLUKLARA KARŞI YÜKSEK YASTIKTA UYUYUN
Gözaltı morluklarını tedavi etmek için yapılması gerekenler:
Dengeli beslenin, düzenli uyuyun.
Alkol ve sigara kullanmayın.
Yüksek yastıkla uyuyun.
Altta yatan alerjik hastalıkları araştırın.
Güneş koruyucu kullanın (kış ayları dahil).
Vitamin K içeren göz çevresi krem kullanın.
Retinoidli göz kremleri kullanın.

BİZE ULAŞIN