10 adımda plaj güzelliği

Deniz kenarında da tüm gözlerin üzerinizde olmasını mı istiyorsunuz? İşte InStyle dergisinden plaj güzelliğinin sırları...

DÜMDÜZ BİR KARIN

Bağırsakları çalıştırarak karın bölgesindeki şişliği önleyecek yiyecekler tercih edin. Kivi, armut, kayısı ve ananas ara öğünler için doğru seçimdir.

GÖZLERİNİZİ KORUYUN

Ultraviyole ışınları, gözlerin yaşlanmasına katkıda bulunur. Güneş ışınlarından korunma, güneş gözlüğü ve şapka gibi basit yöntemlerle sağlanabilir.

KASLARINIZ ÇALIŞSIN

Tatildesiniz diye spora ara vermeniz gerekmiyor. Sırtüstü yatarken, dizler bükülü, eller yerde, omuzlarınızı yerden kaldırmadan sadece kalçanızı kaldırıp sıkın ve tekrar yere bırakın.

SAÇINIZI KORUYUN

Güneşin sadece cildinize zarar verdiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece güneş değil, havuz ve deniz suyu da hem saç rengine hem de yapısına zarar verebiliyor. Güneş altındayken saçlarınızı geniş bir şapkayla korumayı ihmal etmeyin.

GÜZEL KOKUN

Uzmanlar, lekelere yol açabildiği için, güneş altında parfüm kullanılmaması gerektiğini söylüyor. Ama "Parfümsüz olamam" diyenlerdenseniz, ışık hassasiyeti olmayan, rahatlatıcı parfümler kullanın.

MAKYAJ YAPIN

Makyajdan vazgeçemiyorsanız, sadece plajda değil sıcak yaz günlerinde şehirde de rahatlıkla kullanabileceğiniz sudan ve terden etkilenmeyen ürünleri deneyebilirsiniz.

KILLARA DİKKAT!

Kılların cımbızla veya tırnakla çıkarılmaya çalışılması sırasında oluşan izler; kıl kökü iltihabına sebebiyet verebilir.

BRONZLAŞIN
Çok beyaz tenliyseniz ve güneşe alerjiniz varsa, ten renginize uygun bir otobronzan hayat kurtarır.

OJENİZ DAYANSIN

Açık renk ojeler daha çabuk bozulur. Ojenizin üzerine bir koruyucu sürün ve tatil süresince üç dört günde bir tekrarlayın.

SAÇINIZI TOPLAYIN

Saçınız uzunsa, ortadan ikiye ayırıp sıkıca kulak hizasına kadar tarayın ve ufak lastiklerle toplayın.

BİZE ULAŞIN