Zeytinyağının elmasını yarattık!

Kardeşiyle birlikte; Mudanya'nın Kumkaya köyünde, taş baskı sistemiyle XI.XI. Sonsuzluk Naturel Gourmet yağlarını üreten Nazlıgül Ünal: İki kardeş, zeytinyağlarının elmasını yarattık!

S
ağlıklı beslenmenin giderek daha çok önem kazandığı günümüzde zeytinyağı sofralarımızın vazgeçilmezlerinden oldu. En sağlıklı besin kaynaklarından biri olarak gösterilen zeytinyağı, Akdeniz mutfağında çok önemli bir yere sahip. Bir Akdeniz ülkesi olan ve yüzyıllardır topraklarında zeytincilik yapılan Türkiye'de de son yıllarda zeytinyağı üretimi artmaya başladı.
30'LARDAN KALMA
Türkiye'yi en iyi ve prestijli zeytinyağı yetiştiricilerinden biri haline getirmeye karar veren girişimcilerden biri de Nazlıgül Ünal ve Aslıhan Yıldırım kardeşler... Uzun yıllar pazarlama sektöründe faaliyet gösteren Ünal ve Yıldırım kardeşler, yarattıkları XI.XI. Sonsuzluk Naturel Gourmet yağlarıyla Türkiye'ye iddialı bir zeytinyağı markası kazandırdılar. Altı yıllık bir araştırma sürecinden sonra geçtiğimiz yıl markalarını hayata geçiren Ünal ve Yıldırım; İspanya, İtalya ve Yunanistan'a yaptıkları ziyaretlerde en kaliteli zeytinyağının taş baskı sistemiyle elde edildiğini görmüşler. İki girişimci kardeş; yine uzun araştırmalar sonucunda; Mudanya'da eski bir Rum köyü olan Kumkaya'da 1930'lu yıllardan beri, teknolojiye direnerek taş baskıyla zeytinyağı üretilen yağhaneyi bulmuşlar. Eski dokusunu koruyarak yağhaneyi yenileyen Nazlıgül Ünal ve Aslıhan Yıldırım, kendilerini Türkiye'nin en iyi zeytinyağını üretmeye adamışlar. "Zorlu bir üretim tekniğini esas aldık, aslında bizimkisi deli işi" diyen Nazlıgül Ünal, şöyle konuşuyor: "Normalde beş kilo zeytinden bir kilo yağ elde edilir. Biz ise bir kilo yağı, yedi kilo zeytinden elde ediyoruz. Bu da taş baskının ve kullandığımız zeytinin özelliği tabii... Ancak lezzet, kıvam ve aroma bakımından muhteşem bir ürün ortaya çıkıyor. Biz iki kız kardeş; zeytinyağlarının hasını, elmasını yarattık!" XI.XI. Sonsuzluk Naturel Gourmet yağları, 150 yıllık sırlı tarihi küplerde dinlendirilerek en kaliteli sofralık zeytinden üretiliyor. Zeytinler ise ağaçlardan tek tek elle toplanıyor. Hava alması için 25 kiloyu geçmeyen özel kasalara toplanan zeytinler, aynı gün içinde tazeliğini kaybetmeden yapraklarından ayrılarak, geleneksel yöntemle taş değirmende kırılıp eziliyor.

ÜÇ ÇEŞİT YAĞ VAR
XI.XI. Sonsuzluk Naturel Gourmet'nin üç çeşit yağı bulunuyor: XI.XI. Sonsuzluk Premium Naturel Sızma, XI.XI Sonsuzluk Gurme Naturel Sızma ve X.X Bütünlük Naturel Sızma...Yağlar; gurme marketlerle onbironbir.net'te satılıyor.

BİZE ULAŞIN