Tüm kanserlerde riski azaltıyor

Dünyada bilinen en eski bitkisel ilaçlardan ginseng; hem gençlik toniği, hem de tüm kanserlere karşı koruyucu olarak kullanılıyor

Ginseng yüzyıllardır diyabet, yaşlılığı durdurmak ve vücut direncini artırmak amacıyla kullanılıyor. Ginseng (ren shell) bitkisinin kökü, erkeğin vücuduna benzediği için erkeğin kökü anlamına gelir. Her yıl kökü; sadece bir yumru verdiğinden fiyatı oldukça pahalıdır. Bu yüzden de ticari satışta saflığı bozulmuş ve dozu seyreltilmiştir. Yapılan bir araştırmada 64 ürünün 38'inin (yüzde 60) değersiz ucuz otlarla harmanlanmış olduğu ortaya çıkmıştır. Standart ürünler 'Yüzde 5 ila 7 oranında ginsenoid içeriyor' diye etiketlenmektedir; bu da 5-6 yaşındaki bitkide biriken ginseng miktarına eşittir.

ÇİN'DE ERKEKLERE ÖNERİLİYOR
Çin tıbbında ginseng; 40 yaş üstü erkeklere özellikle önerilir. Almanya'da Asya ginsengi; canlandırma toniği olarak yorgunluk, konsantrasyon bozukluğuna karşı kullanılır ve iş kapasitesini artırır. Ayrıca nekahat dönemlerinde önerilmektedir. Yun TK. ve arkadaşlarının, 1995 yılında bin 810 hasta üzerinde gerçekleştirdikleri çalışmalarda ginsengin kanser riskini azalttığı saptanmıştır. Gene Int J Epidemiol'ün 1998'de yayımladığı, 40 yaş ve üzeri 4 bin 600 kişiyi kapsayan çalışmada da ginseng tüketenlerin tüketmeyenlere göre tüm kanser türlerine karşı taşıdıkları riskin azaldığı ortaya çıkmıştır.

DİYABETLE SAVAŞIP GENÇLEŞTİRİYOR!
Kanserden korunma, diyabet, yaşlılığı geriletme, iktidarsızlık, enerji toplama ve enfeksiyonlara karşı etkilidir.
Pıhtılaşmaya karşı ilaçların etkisini aleyhe çevirebilir.
Prostat dışı hormona duyarlı kanserlerde kullanılmamalıdır. Panax ginseng ekstreleri; en az yüzde 2 ila 7 arası ginsenoid içerecek şekilde uygulanmalıdır.

BİZE ULAŞIN