Hem tatil yaparım hem güzelleşirim

Yurt dışındaki gurbetçilerimiz; bir yandan Türkiye'de tatilin keyfini çıkarırken, diğer yandan da estetik cerrahların kapısını çalıyor! Kimi burnunu yaptırıyor, kimi memelerini dikleştiriyor, kimi de saç ektiriyor

Medical Park Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. Mahmut Ulvi Kayalı; yurt dışında yaşayan Türkler'in özellikle yaz tatili için ülkemize geldiklerinde yaptırdıkları estetik ameliyatlarla ilgili bilgi verdi:
Estetik için daha çok hangi ülkelerden başvuru oluyor?
Genellikle Avrupa ülkelerinden başvuru oluyor. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımız; bölümümüze başvurularda ilk sıralardalar. Fakat Norveç, İsveç ve Hollanda vatandaşları da geliyor. Daha az sayıda da olsa Kuzey Irak ve İran kökenli hastalarımız da oluyor.
Özellikle hangi aylarda başvuruda bulunuyorlar?
Aslında tüm yıl içinde farklı nedenlerle başvurular oluyor ama yoğunluk Mayıs sonrası iyice artıyor.

BİZE ÇOK GÜVENİYORLAR
Estetik operasonları neden yurt dışında değil de Türkiye'de yaptırmayı tercih ediyorlar peki?
Genellikle hastalarımızın hepsi; özellikle estetik cerrahide Türkiye'deki doktorların başarılı olduğuna inanıyor. Bunda Türkiye'deki tüm Estetik Plastik Cerrahi camiasının katkısı olduğunu düşünüyorum çünkü Türkiye'de yapılan tüm iyi müdahaleler, doktorların karnesine artı olarak yazılıyor. Güvenle birlikte; Türkiye'de bu ameliyatların Avrupa ülkelerine göre daha ucuz olması da tercih edilmemizde rol oynuyor. Ancak bu kadar çok sayıda başvuru sadece ucuzlukla açıklanamaz çünkü hastalarım, özellikle bazı Doğu Blok'u ülkelerinde daha ucuza ameliyatların yapıldığını fakat güven duydukları için Türkiye'yi seçtiklerini anlatıyorlar. Ayrıca hastane altyapısı ve hizmet kalitesindeki artış da tercih nedeni.

IRAK VE İRAN'DAN SAÇ EKİMİNE GELİYORLAR
Yağ enjeksiyonu, son yıllarda daha sık yapmaya başladığımız bir uygulama. Vücuttaki tüm hacim kazandırılması gereken alanlara yağ enjekte ediyoruz. Fakat bu işlemi daha çok elmacık kemiklerinin üzerine, göz altlarına ve dudak kenarındaki derin kırışıklıklara yapıyoruz. Bacağın iç kısmından ya da karından aldığımız yağı, özel işlemlerden geçirerek gereken alanları şekillendiriyoruz. Hastalar üçdört gün sonra ülkelerine dönebiliyor.
Özellikle Kuzey Irak, İran ve Arap ülkelerinden saç ekimi konusunda yoğun başvuru alıyoruz. FUE yöntemiyle; saç kökleri, saçların arka kısmından tek tek toplanıyor ve ihtiyaç duyulan alanlara transfer ediliyor.

BİZE ULAŞIN