Seksi gözlerin sırı

Tüm dünyada yıldızların makyaj uzmanı olarak tanınan Carmindy Kathtyn Bowyer, Cosmopolitan dergisine başarılı bir makyaj uygulamasının inceliklerini anlattı

İRİ GÖZLER
Altın sarısı göz farını tüm göz kapağına uygulayın. Işıltılar göz kapaklarınızın daha geniş görünmesini sağlayacak. Gözlerinizi daha iri göstermek için üst kirpik dibinin ortasından dışına doğru kahverengi göz kalemiyle ince bir hat çekin. Ardından alt kirpik dibine de bir hat çekerek gözün dış kısmında V harfi oluşturun. Şakaklara doğru hafifçe dağıtın ve maskara uygulayın.

AYDINLIK GÖZ ALTI
Göz altlarınızda oluşan mor halkaları yok etmek bir kaç küçük hareketle mümkün. İlk olarak göz altlarınıza içten dışa doğru, sarı tonlarda bir kapatıcı uygulayın. Ardından pembe tonlarda kapatıcıyı tüm göz çevrenize uygulayın. Alt kirpik dibinin iç kısmına ten rengi bir göz kalemi sürün. Karanlık bir görünüm katacağı için maskara sürmeyin.

SEKSİ BAKIŞLAR
Seksi ve dikkat çekici bir göz makyajı yapmanın sırrı, gözlerinizin tam zıttı olan tonlarda kalem, göz farı ve maskara tercih etmek. Yeşil gözlüyseniz mor; mavi gözlüyseniz kahverengi; kahverengi gözlüyseniz lacivert tonlarında ürünler kullanarak bakışlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

ZİNDE GÖRÜNTÜ
Sabah kalktığınızda uykulu ve kırmızı gözleri ortadan kaldırmak aslında çok kolay! Göz altlarınıza kapatıcı uyguladıktan sonra, göz kapaklarınıza şampanya tonlarında bir far sürün. Yarısı kesilmiş takma kirpikleri üst kirpik dibinin ortasından dışına doğru yapıştırın. Maskara sürerek kendi kirpiklerinizle takma olanların karışmasını sağlayın. Son olarak gözlerinizin iç kısımlarına mavi göz kalemi çekin.

BİZE ULAŞIN