Soğuk havalara karşı önleminizi alın

Sıcakların yerini yavaş yavaş serin havalara bırakmaya başladığı bugünlerde vücudunuzu baştan ayağa soğuklara hazırlamanızda fayda var. Evde yapacağınız küçük bakımlarla kışı rahat karşılayın!

Soğukların yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde vücudumuzu tepeden tırnağa bakıma almakta fayda var. Cildimizi, saçlarımızı, tırnaklarımızı zorlu hava şartlarına hazırlamak için evde bir dizi bakım uygulayabilirsiniz. İşte evde bakımın püf noktaları:

CİLDİNİZE KULAK VERİN
Soğuk havayla birlikte cildiniz de kurumaya başlar ve ne kadar nemlendirilmesi gerektiğini yine en iyi kendisi söyler. Eğer cildiniz gerginleşmeye başladıysa, ciddi bir nem azlığı söz konusudur. İnce bir tabaka halinde yaşınıza ve cildinize uygun bir nemlendirici kullanın. Ayrıca kremlerin içinde hyalüronik asit, panthenol gibi nem bağlayıcı maddelerin bulunması cildin dışarıdan gelen etkilere bariyer yapmasını sağlar.

AYAKLAR DA ÖZEN İSTER
Havaların serinlemeye başlamasıyla birlikte sandaletlerden, açık ayakkabılardan bot ve çizmelere de yavaş yavaş geçmeye başladık. Bu da ayaklarımızın daha az hava almaya başladığı anlamına geliyor. Bunun için ayaklarınıza salisilik asit ve üre içeren krem ve pomadları düzenli olarak uygulamaya özen gösterin. Ayrıca mantar öldürücü maddelerin sprey, pudra, köpük, krem şeklinde uygulanması; mantar enfeksiyonlarına karşı ayakları korur.

SAÇLARA ÖZEL MASKE
Eylülden kasıma kadar saç dökülmesinde ciddi bir artış olur. O zaman B5, B6 ve B8, demir ve sistin kapsül alma vakti gelmiş demektir. Bu üç ay boyunca saç dökülmesini azaltmak için saçlarınıza özel bakım maskeleri ve canlandırıcı etkisi olan şampuan ve kremler uygulayabilirsiniz.

RENKLERLE OYNAYIN
Kış ayları için saç renginizi yumuşatın. Özellikle sonbahar-kış ayları için; karamel, bal, çikolata ve altın rengiyle parlatılmış tonlar tercih ediliyor. Bu sayede soğuk kış günlerinin karanlık günlerini de renklendirmiş olursunuz.

SİVİLCELERE SAVAŞ AÇIN
Güneşin etkisi azalmaya başlar başlamaz sivilceler de gizlendikleri yerden kendilerini gösterirler. Şimdiden önleminizi alarak bu küçük canavarlarla başa çıkabilirsiniz. Kara noktalarla savaşan ve sivilce kurutan özel ürünlerle, daha sorunu baş göstermeden yok edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN