Kansersiz yaşam için bir sayı da siz atın

Çocukluk çağı kanserlerinde "moral", tedavi sonrasında motivasyon ve adaptasyon aşamalarında oldukça önemli rol oynuyor. Kansersiz Yaşam Derneği de, çocukluk çağı kanserlerinde çocukların hastalık ve devamındaki tedavi zamanlarında sosyal hayattan oldukça uzaklaştıklarını düşünerek, tekrar sosyal hayatın bir parçası oldukları duygusunu hissettirmeyi hedefliyor.

Kansersiz Yaşam Derneği; ikinci başkanı Sayın Mihriban Oğuz liderliğinde, Pediatrik Onkoloji birimi olan illerde çocuk kanserleri üzerine dikkat çekmek, çocuklar ile paylaşımlarda bulunmak, kendilerini hayatın ve bir takımın parçaları olarak hissetmelerini sağlamak ve psikolojilerine pozitif dokunuşlar yapabilmek için 2012-2013 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi sezonu içerisinde 3 lig maçından önce 3 Veteran maçı organize edip, çocukları spor salonuna getirerek, 1 gün öncesinde de takımların oyuncuları ile hastane ziyaretleri yaparak çeşitli sosyal etkinlikleri içinde yer alacağı bir proje yarattı.

Projeye; A Milli Kadın Takımı oyuncularından İstanbul Üniversitesi B.G.D takımında forma giyen Tuğba Palazoğlu ve Galatasaray Kadın Basketbol Takım Kaptanı Işıl Alben ile Galatasaraylı Sporcular Derneği destek vermektedir.

Geçtiğimiz Mart ayında 11 yaşında kaybettiğimiz Sevgili Abdil Çetiner anısına düzenlenecek basketbol oyunları ile daha çok çocuğa ulaşmak, mümkün olduğunca moral desteği vermek amaçlanıyor.

Siz de bu takımın üyelerine destek olmak istemez miydiniz?

İlk maç takvimi ve detayları :
GaIatasaray & Ankara Ateşi
Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu
Tarih : 01.12.2012 Saat:12:00
Adana Botaş Spor & Galatasaray
Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu
Tarih : 01.12.2012 Saat:14:00

Kansersiz Yaşam Derneği İletişim:
Adres : Tersane Caddesi Samur Sokak No:4 Kat:8 Karaköy –İSTANBUL
Telefon : 0 212 238 71 91
E-Mail : info@kansersizyasamdernegi.org
Faks : 0 212 253 00 85

BİZE ULAŞIN