Renkli ellerle otizme dikkat çektiler

Muğla'da, engelliler ve aileleri, otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ellerini rengarenk boyadı ve slogan attı.

  • AA
  • Sağlık
  • Perşembe 03.04.2014 14:25
Sınırsızlık Meydanı'nda bir araya gelen engelliler ve aileleri, ellerini çeşitli renklere boyayıp "Otizm için renkli ellerle" sloganı atarak, otizme dikkati çekmeye çalıştı.

Mabolla Tiyatro Atölyesi üyeleri ise renkli ellerle otistik hastaların yaşadığı sıkıntıları anlatan sessiz tiyatro gösterisi sundu.

Pankartlar taşıyan engelli ailelerinin ise "Otizmi yaşıyoruz, otizmi biliyoruz, farkındayız diyorsanız haydi renkli ellere" sloganı attığı etkinliğe, AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden ve bazı vatandaşlar, ellerini boyayarak destek verdi.

Dernek adına konuşan Mine Gökcan, otizmin, sosyal ve iletişim becerileri oluşmasını etkileyen genel gelişim bozukluğu olduğunu söyledi.

Otizmli çocukların göz kontağı kuramadığını belirten Gökcan, "Muğla Zihinsel Engelliler Derneği olarak bu özel günde otizm için renkli ellerle dünya otizm gününü unutmuyoruz. Vatandaşlara da gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN