Seks hafızaya iyi geliyor

Dünya Hafıza Şampiyonu çok konuşulacak bir iddiada bulundu. O iddiaya göre hafızayı geliştirmenin yollarından biri de seksi düşünmek.

Seks hafızaya iyi geliyor
Bu ilginç iddianın sahibi Dünya Hafıza Şampiyonu 32 yaşındaki Ed Cooke. Ona göre sekse dair düşüncelerin ve imgelerin bir şeyi hatırlamakta yardımcı oluyor.

Cooke'a göre eğer bir şeyi hatırlamak istiyorsanız o konuyu seksle bağdaştırın. İşte o zaman hatırlamak istediğiniz şeyi asla unutamazsınız.Cooke, eski çağlarda politikacıların, halka karşı konuşma yaparlarken metinleri hatırlamak için zihinlerinde böyle bir bağ kurduklarını belirtiyor. Ayrıca şiddet, küfür gibi şeyler de yine seksle aynı etkiyi yapabiliyor. Yani hatırlamayı kolaylaştırıyor.

Cooke, 1 saat içinde bin tane numarayı ezberleyebiliyor ve 2 dakika içinde de numaralı kartları doğru bir şekilde sıraya dizebiliyor. Oxford Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi gören genç adama göre hafızanın bir "sırrı" yok ve insanoğlu kötü şeyleri hatırlamakta her zaman iyi şeyleri hatırlamaya oranla daha başarılı. Yani Cooke'un başarılarına bakılacak olursa onun tavsiyelerini dinlemek başarıyı getirebilir.
BİZE ULAŞIN