Ünlü Doktor Mehmet Öz'ün diyet ilaçları hakkında şok karar

Ünlü Doktor Mehmet Öz'ün diyet ilaçları hakkında şok karar

Zayıflama ve diyet ilaçları ile gündeme gelen ünlü doktor Mehmet Öz'ün önerdiği ilaçlarla ilgili ABD yönetimi şok bir karar aldı.

  • İHA
  • Sağlık
  • Salı 27.01.2015 15:39
ABD'deki Federal Ticaret Komisyonu, Dr. Mehmet Öz'ün önerdiği ilaçlarla iglili çarpıcı bir karara imza attı. ABD'deki Federal Ticaret Komisyonu, Türk asıllı ABD'li doktor Mehmet Öz'ün diyet tedavisi için önerdiği ilaçların işe yaramadığı yönünde karar vererek, üretici firmanın tüketicilere toplamda 9 milyon dolar ödemesine karar verdi.

Türk asıllı ABD'li doktor Mehmet Öz'ün başı diyet haplarıyla bir kez daha belada. Daha önce ilaçlarıyla ilgili hakkında birçok dava açılan Mehmet Öz'le ilgili son olarak ABD Federal Ticaret Komisyonu önemli bir karar verdi.

ZAYIFLAMAYA YÖNELİK ETKİSİ YOK


Öz'ün programına konuk olan pazarlamacı Lindsey Duncan'ın Öz'ün ilaçlarının olumlu sonuçlar doğurmadığı yönündeki açıklamaları sonrası konuyu araştıran Federal Ticaret Komisyonu, ilaçların iddia edildiği gibi zayıflamaya yönelik olumlu bir etkisi olmadığı yönünde karar verdi.

Federal Ticaret Komisyon Tüketici Ofisi Başkanı Jessica Rich konuyla ilgili yaptığı açıklamada tüketicilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için ilaçları üreten şirketin tüketicilere 9 milyon dolar ödemesine karar verildiğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN