Düzenli egzersiz iş verimini artırıyor

Doç. Dr. Fatma Kılınç, mesailerini masa başında oturarak geçiren bireylere, "Çalışırken mümkün olduğu kadar çok hareket edin" uyarısında bulundu.

Düzenli egzersiz iş verimini artırıyor
Doç. Dr. Kılınç: Düzenli egzersiz iş verimini artırıyor Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç, günlük mesailerinin çoğunu masa başında oturarak geçiren ve yoğun iş temposu nedeniyle öğünlerini masa başında yemek zorunda kalan bireylere çalışırken mümkün olduğu kadar çok hareket edin uyarısında bulundu.


"KAPALI OFİS ORTAMINDA ÇALIŞMAK VERİM AZALTIR"

Doç. Dr. Fatma Nişancı Kılınç, özellikle ofis çalışanlarında obezite görülme sıklığının her geçen gün artmakta olduğunun altını çizerek, "Bu tip bireylerde Obezitenin yanı sıra insülin direnci-diyabet, kolesterol yüksekliği, hipertansiyon, kas-iskelet sistemi hastalıkları, bel fıtığı, d vitamini eksikliği, osteoporoz, yetersiz beslenme ve kabızlık (konstipasyon) gibi sorunlar görülmektedir. Ayrıca kapalı ofis ortamında çalışmak, oksijensiz ve güneşsiz gün geçirmek ve bununla birlikte hareketsizlik bireyin kendini yorgun hissetmesine neden olabilmekte ve işteki verimini azaltabilmektedir" dedi.

BİZE ULAŞIN