MHRS giriş ve randevu alma nasıl yapılır?

MHRS Online Hastane Randevu Sistemi ile randevu nasıl alınır? ALO 182 üzerinden hastane randevusu nasıl alınır? MHRS giriş nasıl yapılır? MHRS randevu iptali nasıl yapılır? Detayları haberimizde...

MHRS giriş ve randevu alma nasıl yapılır?
Online randevu sistemi MHRS ile hastanelerden randevu almak artık çok kolay. Bir hastaneden randevu almak için internet üzerinden MHRS hastane randevu sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca ALO 182 numaralı telefonu arayarak hastane randevunuzu telefon üzerinden de alabilmeniz mümkün.

MHRS randevu nasıl alınır?

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve doktor tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS sistemine giriş ve randevu alma için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz

MHRS SİSTEMİ GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

Telefonla hastane randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS randevu nasıl iptal edilir?

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi"kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz. Randevunuzu iptal etmek için yukardaki linki kullanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN