SGK SSK sorgulamaları internetten nasıl yapılıyor?

SGK SSK sorgulamanızı online olarak internet üzerinden yapabiliyorsiniz. SGK SSK sorgulamanızı TC kimlik no ile E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. SGK SSK sorgulama işlemi ile tüm detaylar haberimizde...

SGK SSK sorgulamaları internetten nasıl yapılıyor?

Birçok vatandaşın en sık işlem gerçekleştirmekte olduğu devlet dairelerinin başında kesinlikle Sosyal Güvenlik Kurumu geliyor. İnternet teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından e-SGK hizmetleri ile vatandaşa sigorta ve emeklilik hizmetlerinin daha modern standartlarda sunulabilmesi sağlanıyor. Türkiye'de internet teknolojilerini en aktif şekilde kullanan devlet kurumlarının başında kendisine yer bulan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun elektronik ortam içerisinde yer alan e-SGK hizmetleri ile birlikte SSK sigortası mükellefleri, SSK sigorta işlemlerinde internet kolaylıklarından yararlanabilme şansını yakalıyor. Türkiye'de SSK sigortası mükellefleri tarafından SSK SGK sorgulama işlemleri sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Ssk Sorgulama Edevlet Şifresiyle Tc Kimlik No ile Sicil Sorgulama Prim Dökümü ve İş Göremezlik 2016 Sigorta E-devlet Kapsamı ile birlikte yeni dönemde artık vatadaşlar internet üzerinden online olarak SSK sorgulama hizmetlerini yapabiliyor. SGK kurumunun e-Devlet'te bulunan yeni uygulaması üzerinden SSK sorgulama işlemlerinin yapılması çok basit bir hale getirildi.

SSK VE SGK HİZMET DÖKÜMÜ ONLİNE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Devlete ait olan işlemlerimizi internet üzerinden online olarak sgk hizmet dökümü yada iş görmezlik bilgilerimize ulaşmak yada diğer işlemleri sgk sitesinden görebilmemiz yada e-devlet sitesi üzerinden görmemiz için ne gerekiyor? Bu işlemleri yapabilmeniz için bölgenizde bulunan en yakın PTT kurumuna giderek 2 lira karşılığında e-devlet şifrenizi alarak sisteme bu bilgileriniz ile giriş yaparak ssk borcunuzu tc kimlik no ile öğrenebilir SGK hizmet dökümünüze bakıp çalıştığınız kurumun siz o iş yerinde çalıştığınız sürece sgk prim borcunuzu yatırıp yatırmadığını kontrol edebilirsiniz. PTT den aldığını e-devlet şifresi ile birlikte www.turkiye.gov.tr internet sitesini girip veya www.sgk.gov.tr adresine tıklayıp bu hizmetlerden yararlabilirsiniz. Sgk.gov.tr üzerinden isterseniz emeklilik hesaplama motoru ile emekli olmanız için gerekli olan gün sayısı ve prim borcu evraklarınızı öğrenebilir yazıcıdan hizmet dökümü alabilirsiniz.E-devlet şifresi olmayan vatadanşlarımız ise e-sgm uygulması üzerinden şifre olmadan sadece kimlik numarası ile birlikte hizmet dökümüde alabilir.

BİZE ULAŞIN