Kızılay Maden Suyu 24 ülkeye ihraç ediliyor

Dünyada iyilik için içilen ilk ve tek maden suyu olan “Kızılay Doğal Maden Suyu” Premium şişelerdeki yerini aldı. Premium şişelerde 25cl ve 75cl cam sade maden suyu üretmeye başlayan Kızılay, maden suyunu aralarında Çin, Finlandiya’nın da bulunduğu 24 ülkeye ihraç ediyor. Kızılay Başkanı Dr. Kerem Knık, ülke sayısını 40’a çıkaracaklarını belirtti

Kızılay Maden Suyu  24 ülkeye ihraç ediliyor

Her geçen gün biraz daha büyüyen ve ürün portföyünü geliştiren Kızılay Mineralli Su İşletmeleri, Premium Segmentine de iddialı bir giriş yaptı. Tüm meyve suyu ürünlerini Premium şişelerde üretmeye başlayan Kızılay, Afyon ve Erzincan'da ürettiği maden sularını 24 ülkeye ihraç ediyor. Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, ihracat edilen ülke sayısını 40'a çıkaracaklarını kaydetti

YILDA 1 MİLYAR 100 MİLYON ŞİŞELEME YAPIYOR

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, tüketicilerin taleplerini karşılayabilmek ve daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Teknolojik altyapının yanı sıra ürün yelpazelerine yeni lezzetler eklediklerini belirten Dr. Kınık, "Bu çerçevede Afyonkarahisar da bulunan iki fabrika da gerekli yatırımları yaparak, üretim kapasitemizi saatlik 160.000 şişeye, yıllık ise 800.000.000 şişeye çıkardık. 2014 yılında yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Erzincan Akyazı'da bulunan 'Ekşi Su' havzası satın alındı ve Erzincan'da yeni bir fabrika kuruldu Son teknolojiye sahip fabrika saatte 50.000 şişe, yıllık 300.000.000 şişe kapasitesi ile üretime başladı. Böylelikle Afyonkarahisar ve Erzincan fabrikalar ile yılda 1.100.000.000 şişe üretim kapasitesine sahip hale geldik" dedi.

HER KAPAĞI AÇILAN MADEN SUYU İYİLİĞE DÖNÜŞÜYOR

Kızılay Mineralli Su İşletmeleri olarak 16 farklı tadı, 25 ambalaj çeşidi ile tüketicilerin beğenisine sunduklarını dile getiren Dr. Kınık, şunları kaydetti: "Kızılay 1926'da Gazi Mustafa Kemal'den aldığı Kızılay Minarelli Su İşletmelerini, günümüzde 24 ülkeye ihracat yaparak ve çeşitlerini arttırıp büyüterek devam ediyor. Dünyada içildiği zaman başkasına yarayan tek maden suyu olan Kızılay Maden Suyu'ndan elde ettiğimiz gelir, başkalarına yardım için kullanılıyor. Her yıl milyonlarca kişi iyilik için Kızılay maden suyu kapağını açmaktadır. Bu çerçevede, içilen her maden suyu bir başkasına yarayan bir iyiliğe dönüşmekte, ihtiyaç sahiplerine yıl içinde dağıtılan yardımlarda da önemli bir kaynak oluşturmaktadır."

Tüketiciye daha fazla alternatifler sunan Kızılay Maden Suyu, Sade Maden Suyu'nun yanı sıra, aromalı ürün kategorisinde; Limon, Elma, Karpuz Çilek, Vişne, Ekstra C Vitaminli Limon Aromalı, meyve sulu ürün kategorisinde; Mandalinalı, Narlı, Portakal Bisküvili Elmalı, Kavunlu, Armutlu, Çilekli, Pet Ürün Kategorisinde ise; Sade, Tonik, Mandalina, Limonata, ve Gazoz ürünlerini hali hazırda tüketicilerin beğenisine sunuyor.

HER ÇİNLİYE BİR KIZILAY MADEN SUYU İÇİRECEĞİZ

Kızılay Doğal Maden Suyu'nu 24 ülkeye ihraç ettiklerini kaydeden Kınık, bu yıl özellikle Çin Pazarı'na girdiklerini kaydetti. Kınık, Çin'de 4 bayii açarak dağıtım yaptıklarını da belirterek "Her Çinlinin masasına bir şişe maden suyumuzu koyacağız. İhracat hedefimiz ülke sayısını 40'a çıkarmak " dedi.

Kızılay Maden Suyu 23; Hollanda, Belçika, Fransa, Almanya, İngiltere, KKTC, Türkmenistan, Irak, Ç BAE, Finlandiya, Avusturya, Avusturalya, Libya, S. Arabistan, Cezayir, İsveç, İsviçre, Slovakya, Danimarka, Norveç, Filistin ve Ürdün gibi ülkelere ihraç ediliyor.

KIZILAY 1000 KİŞİ İSTİHDAM EDECEK

Kızalay Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay'ın büyümeye devam ettiğini ve 1000 kişiyi istihdam edeceğini de belirtti. Kınık, kariyerine Kızılay'da devam etmek isteyen kişilerin, Kızılay'ın web sayfasındaki kariyer bölümünü ziyaret etmelerini istedi.

BİZE ULAŞIN