“Hayata dokunanlar” ekibi görme engelliler okulunda

Alcon, çalışanlarından gelen istekle “Hayata Dokunanlar” isimli sosyal sorumluluk ekibi kurdu.

“Hayata dokunanlar” ekibi görme engelliler okulunda

"Hayata Dokunanlar Sosyal Sorumluluk Ekibi" kurululmasının ardından ilk etkinliğini, Şubat ayında Veysel Vardarlı Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirdi.
Alcon çalışanlarından oluşan ekip, öğrencilerle bir gün geçirdi ve yine okula bağışlanan 3D yazıcı yardımıyla Galata Kulesi'nin 3 boyutlu maketi basıldı. Öğrenciler derslerde öğrendikleri, hayal ettikleri nesneleri dokunarak zihinlerinde canlandırabildiler!

Alcon çalışanı yaklaşık 20 kişiden oluşan ekip, öğrencilerle bir gün geçirdi. Sosyal bilgiler öğretmeni bir taraftan Galata Kulesini anlatırken , öğrenciler de diğer yandan 3D ile basılan kule maketine dokunarak anlatılanları zihinlerinde canlandırabildiler.

Duygu Başak, Sinan Kaya, Berrin Aytok, Bilge Koparan, Funda Gözeri, Melek Kavaz, Eda Aktürk, Erhan Şenkardeşler, Atakan Danış, Kerem Serhus ve Bilge Albayrak'tan oluşan Sosyal sorumluluk ekibinin bundan sonraki aktivitelerinde de yine çocuklar ve görme engellilerle beraber farkındalık yaratacak projelere öncelik verileceği açıklandı.

İnsan Kaynakları Direktörü Aydan Göç "Bu ekibin, çalışanların inisiyatifi ve desteğiyle kurulması mutluluk verici. Bu projeyle, görme engelli miniklerimizin hayallerini somutlaştırmaya yardımcı olabilmek bizleri çok mutlu etti" dedi.

BİZE ULAŞIN