En büyük sıkıntıları yeterince görüşememek

Bazen 72 saat boyunca hastanede olan babalarına hasret büyüyen kız çocukları, gurur duydukları babalarını anlattı

En büyük sıkıntıları yeterince görüşememek
'Tek kötü yanı aşılarımı yapmasıydı'
Dr. Eren Eroğlu - Zeynep Eroğlu (13 yaşında)


Babamın doktor olmasının tek kötü yanı vardı, o da aşılarımı yapmasıydı. Kaçış yok yani. Ama onun dışında hasta olduğumda en kısa zamanda ne yapacağını çok iyi biliyordu. İlaçları her zaman evde bulunduruyordu ve hemen hastalığım geçiyordu.
İş gezileri olduğunda uzak kalıyorduk. Sinirlendiğim zamanlar oluyordu ama bu da onun mesleği. Ve mesleğini çok seviyor. Ama tabii ki bütün zamanını bana ayırsın, bana kalsın isterim.
Babam çok eğlenceli ve hareketli biridir. Sürekli güler, onu hiç üzgün görmem. Sıkılmadan benimle oynar. Her şeyimi paylaşırım onunla. Çok yakın iki dostuz.
Tıp okumak başlı başına emek isteyen bir şey. Bunu yapabildiği için babamı kıskanıyorum.
Babamla çok gurur duyuyorum ve onu çok seviyorum. Benim en yakın arkadaşım, gerçekten babam.

'Yarışlarıma gelemiyor, videolarımı izliyor'
Prof. Dr. Arda Lembet – Lara Lembet (17 yaşında)


Bence doktor bir babanın kızı olmak güzel bir şey ama bana çok zaman ayıramaması sıkıntı yaratıyor. Mesela gece bir telefon geldiğinde önceliği telefon oluyor. Pazar günleri bile çalışmak zorunda kalıyor.
Her anımda yanımda olamıyor ama birçok hayat kurtarıyor. Zaten tüm zorlu hastalarını bizimle paylaşıyor.
Pazar günleri ben at biniyorum, bazen beni at binmeye götürüyor. Yemeğe gideriz, kendisi yemek yemeği çok sever. Arkadaş gibiyiz aslında, birbirimize her şeyi anlatıyoruz.
At yarışlarım olduğunda gelemiyor ama ben çok gelmek istediğini biliyorum. O yüzden çok baskı yapmıyorum çünkü o da üzülüyor. Videolarımı izliyor sadece.
Babam eğlenceli bir insan aslında ama ben maceracı şeyleri çok severim, babam onlara katılmaz. "Ben doktorum; ellerime bir şey olursa ne yaparım? Ben bir hafta işe gidemezsem hastalarım ne yapar?" diyor.

'Babamla selfie çekmeyi çok seviyorum'
Prof. Dr. Murat Aksoy - Melisa Aksoy (15 yaşında)


Doktor kızı olmak süper bir şey; hastalandığımda hastaneye gitmek gibi bir ihtiyacım kalmıyor, sanırım en güzel tarafı da bu. Babamın işini çok seviyorum, insanların hayatlarını kurtarmak çok güzel bir his olmalı. Her anımda maalesef işinin yoğunluğundan dolayı yanımda olamıyor ama bunu kesinlikle anlıyorum; sonuç olarak bu onun işi.
Babalar Günü'nde babamıza sürprizleri erkek kardeşim Tibet ile yapıyoruz. Beraber babama videolar çekiyor ve ellerimizle hediyeler hazırlayıp yazılar yazıyoruz. Bu onun çok hoşuna gidiyor.
Babam benim en yakın arkadaşlarımdan biri diyebilirim. Beraberken çok eğlenceli vakit geçiriyoruz. Sürekli kahkahalarla dolu anılar biriktiriyoruz.

'BABAM BENİ YARGILAMAZ'
Babamla her şeyi konuşabileceğimi biliyorum çünkü babam kararlarımdan ötürü beni yargılamaz, aksine arkamda durur. Bu yüzden babama karşı rahatım; çoğu şeyi konuşuyoruz.
Doktor çocuğu olmanın en büyük dezavantajı, birlikte çok fazla vakit geçirememiz. Bazen gece yarısı bile hastaneye çağrıldığı oluyor.
Babamdan şunu öğrendim: Hayatta imkansız diye bir şey yoktur. Eğer bir şeyi çok istiyorsanız onun için çabalamalısınız. Emekleriniz bu şekilde asla boşa çıkmaz. Birden fazla dalda aynı anda çok başarılı olabilirsiniz.
Babam çok komik biri. Onunlayken gerçekten çok eğleniyorum. Espri anlayışımız çok yakın olduğu için beraber sürekli çok eğlenceli ortamlar yaratıyoruz. Bir de birlikte selfie çekmekten çok hoşlanıyoruz. İ
BİZE ULAŞIN