Göz altı morlukları ve koyu halkalar yok edilebilir

Göz çevresindeki birçok estetik sorununun tedavisi ameliyatsız teknikler ile 15 dakika içinde giderilebiliyor. Özellikle göz altı morlukları ve koyu halkalar ışık dolgusu tekniği ile ameliyata gerek kalmaksızın başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göz altı morluklarının ışık dolgusu ile tedavisini anlattı.

Göz altı morlukları ve koyu halkalar yok edilebilir

"Genetik özellikler, yaşlanma, hormonal dengesizlikler, güneş, sigara kullanımı, alkol kullanımı, dengesiz beslenme, düzensiz yaşam ya da bazı tıbbi rahatsızlıklar cildin yaşlanmasına ve ciltte bir takım estetik problemlere yol açabilir. Cilt donuklaşır, çizgiler oluşur, göz altında oluşan çukurluklar nedeniyle ışık yansımaz ve mor bir görünüm ortaya çıkar, bazı durumlarda siyah halkalar oluşabilir. Tüm bu parametreler yüzde üzgün ve yorgun bir görünüme yol açar."

IŞIK DOLGUSUNUN FAYDALARI

"Dolgu enjeksiyonu ve botoks uygulaması ile ciltteki kırışıklar tedavi edilerek cilt daha gergin hale getirilir ve ışığı yansıtma kabiliyeti geri getirilir. Enjeksiyon tedavisi cildin doğal yapısında bulunan malzemeler kullanılarak yapılır ve cilde doğal bir görünüm sağlar. Işık dolgusunda tamamen özel bir içerik kullanılır. Bu içeriğin özel bir formülü vardır. Cildinizde doğal olarak mevcut olan bileşenlerin titiz seçimi ile hazırlanır. Hyalüronik asitin yanı sıra cilde yeniden yapılandırma sağlayan 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin içerir. Işık dolgusu yüksek kaliteli içeriği ile optimum güvenirlik sunar."

BASİT VE ETKİLİ BİR TEDAVİ YÖNTEMİDİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk "Işık dolgusu uygulaması, hyalüronik asit ve cildi yeniden yapılandırma kompleksinin cilde eşit bir şekilde dağılmasını sağlayacak şekilde enjekte edilir. Bunun için özel uçlu bir enjeksiyon aleti kullanılır. İstenilen sonuca ulaşmak için bu eşitliğin sağlanması şarttır. Göz altı, el üstü gibi özellikle cildin daha hassas olduğu bölgelere uygulanır. Eğer göz altılarınızdaki estetik sorunlar sizin de olduğunuzdan daha yorgun, üzgün ya da yaşlı görünmenize neden oluyorsa ışık dolgusundan faydalanabilirsiniz. Cildinizdeki kırışıklıklar, hacim kayıpları ve ton farklılıklarından kurtularak ışığı daha iyi yansıtan bir cilde sahip olunabilir."

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

BİZE ULAŞIN