Kelliğin tek çaresi saç ekim ameliyatlarıdır!

Kelliğin tek çaresi saç ekim ameliyatlarıdır!

Saçlarınız mı dökülüyor? Saçların tekrar büyümesini sağlayan birçok saç dökülmesi tedavisi var, fakat kelliğin en kalıcı tedavisi saç ekim ameliyatlarıdır. Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Saç Ekim Merkezi Uzmanları, saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

  • Sağlık
  • Çarşamba 19.07.2017 16:50

"Saç ekimi, kelliği düzeltmeye yardımcı olan cerrahi bir işlemdir. Saç ekimi, kellik, saçların seyrelmesi, alnın açılması ve saç kaybıyla ilgili diğer durumlar için yardımcı işlemler içerir. Saç dökülmesinin birçok nedeni bulunur. Bazı insanlarda ilerleyen yaş, bazılarında sık sık saç boyası ve kafa derisine zarar veren diğer kimyasalların kullanımı, bazılarında aşırı şampuan ve saç kremi kullanımı, bazılarında kalıtsal sebepler ve bazılarında da hastalık ve alerjiler saç dökülmesine neden olabiliyor. Sebebi ne olursa olsun saç dökülmesi sizi mutsuz eder. Saçlarınızın geri kazanmanızı sağlayan bazı yöntemler arasında ameliyat, ilaç kullanımı ve diğer bazı yöntemler sayılabilir."

SAÇ EKİMİ EN KALICI ÇÖZÜMDÜR!

"Cerrahi saç ekimi başın saç çıkan bölgelerinden alınan saçları seyrelen ya da tamamen dökülen bölgelere yerleştirmek anlamına gelir. Bu, saç dökülmesi için kalıcı bir çözümdür. Bu yöntemde yenileme için kendi saçlarınız kullanılır. Saç ekim işlemi yapılabilmesi için öncellikle saçın dökülme sürecinin tamamlanması gerekir. Eğer kafanızın arka kısmı ve yan kısımlar hariç saçlarınızın ön ve tepe kısmındaki saçlar tamamen döküldü ise saç ekimi için uygun bir adaysınız demektir."

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Saç Ekim Merkezi Uzmanları "Bu durumda saç ekimi ameliyatı verilebilecek en doğru karardır. Çünkü dökülme sorununu ortadan kaldıracak olan en kalıcı çözüm yoludur. DHI tekniği olarak bilinen Direkt Saç Ekimi Tekniği, bu durumda en avantajlı saç ekim tekniği olacaktır. Çünkü bu teknikte saçların tıraşlanmasına gerek olmaz. Saç arka bölgeden tek tek alınarak hiçbir işleme tabi tutulmadan hemen ön ve üst kısma ekilebilir. Bu sayede saç kökü canlılığını koruyabiliyor, saçın çıkış yönü ve kaç kıl kökü içerdiği garantilenebiliyor. Ayrım sırasında herhangi bir karışıklık yaşanması önlenebiliyor. Kanal açılması gerekmediği için iyileşme süreci hızlı ve zahmetsiz oluyor. Saç en kısa süre içinde doğal bir görünüme kavuşturulabiliyor."

BİZE ULAŞIN