Araplar, İstanbul’u güzelleşerek gezmek istiyor

Araplar, İstanbul’u güzelleşerek gezmek istiyor

Araplar, en çok gülüş estetiği, Plastik cerrahi ve ameliyatsız medikal estetik uygulamalar yaptırmak için İstanbul’a geliyor. Bunlardan tatilleri için ayırdıkları zamanı çalmayan, iyileşme süreci olmayan uygulamalarımız revaçta. Güzel İstanbul’umuzu güzelleşerek keşfetmeyi tercih ediyorlar. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, yurtdışından tedavi için gelen hastaların en çok talep ettiği tedavileri anlattı.

  • Sağlık
  • Çarşamba 09.08.2017 16:19

Estetik diş hekimliği, sadece ağız ve diş sağlığı için genel bakımların yapılmasıyla değil, aynı zamanda estetik açıdan dişlerin ve diş etlerinin nasıl görünmesi gerektiğiyle de ilgilenir. Bu anlamda, Diş estetiği dediğimizde aklımıza yalnızca temizlik veya diş beyazlatma işlemi değil, aynı zamanda diş eti tedavisi, diş kaplaması, ortodontik tedaviler, dolgular ve dental implantlar ile diş eksikliklerinin giderilmesi gelmelidir.

DİŞ ESTETİĞİNDE KAPLAMANIN CİNSİ ÖNEMLİ!

Dişlerin kaplanması (Dental Kuronlar), diş estetiği ve tedavisinde en sık uygulanan işlemlerdendir. Dental kron, hasar veya çürüme nedeniyle zayıflamış dişi bir kalkan gibi korumak ve dişe doğal görünümünü yeninden kazandırmak üzerine uygulanabilir. Özellikle ön dişlere uygulanan laminate Vaneerlar Halk arasında yaprak porselen olarak bilinmektedir. Yaprak porselenler ince olmaları ve metal içermemeleri sayesinde gelen ışığın geçmesine imkân tanırlar. Bu sayede doğal diş gibi görünürler ve estetik görünümleri son derece başarılıdır.

Günümüzde dişlerin kuronla kaplanmasında uzun yıllardır kullanılan metal destekli porselenler yerini artık zirkonyum alt yapılı porselenlere bırakmıştır. Zirkonyum neredeyse elmas kadar dayanıklı olup, aynı zamanda ışık geçirgenliği sayesinde metal altyapılı uygulamalarına göre çok daha doğal ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Yine metal desteklilere nazaran, diş eti uyumu ise fazladır. Diş etinde çekilme ya da grileşmeye neden olmazlar.

3 BOYUTLU CAD/CAM (CEREC) TEKNOLOJİSİ İLE PORSELEN KAPLAMA

Bir günde diş estetiği olarak bilinen CAD/CAM (CEREC) teknolojisi ile kliniğimize tek bir ziyarette lamine kaplamalar, dental kuronunuzu hazırlayabilir. Bu teknikle dolgu veya kaplama yapılacak olan dişin, 3 boyutlu optik ölçümü dijital ortama aktarılır. CAD/CAM ile tek porselen kaplamalar, porselen inlay, onlay (dolgu), porselen köprüler ve laminalar bir günde yapılır. Bir günde diş estetiği olduğundan geçici protez kullanımına gerek olmaz. Hastalara sunduğu en önemli konfor ise bilgisayar ortamında ölçü alınabilme imkanıdır. Diğer tekniklerdeki gibi ölçü kaşığı kullanımına gerek olmadığından hasta hiçbir şekilde bulantı hissi yaşamaz. Hızlı bir şekilde hazırlanabilmesi ve hemen uygulanabilmesi en avantajlı özellikleridir. Bunun yanı sıra zengin materyal seçeneği sunması, metal kullanmadan porselen restorasyon yapılması, son derece dayanıklı olması ve estetik görünmesi diğer önemli avantajları olarak sayılabilir. Bir günde diş estetiği, turistlerimizin diş bakımı için harcamak zorunda olduğu süreyi azaltır, turistik faaliyetlerine hiç ara vermeden estetik bir gülümsemeyle İstanbul'un güzelliklerini keşfe çıkabiliyorlar.

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, CAD/CAM dijital görüntüleme tekniği sayesinde, dişlerinizi ve çevresindeki tüm dokuları ayrıntılı bir şekilde görüntüleme imkanı sunuyor. Bu teknik, diş tedavisinin doğru bir şekilde planlamasının yanı sıra öncesinde ve sonrasında dişler için yüksek koruma sağlıyor. Güldüğünde diş eti çok görünenlere, diş şekil bozuklukları ve aralıklarını düzeltmede, bleaching ile giderilemeyen diş renkleşmelerinin tedavisinde, dişlerin yüzey aşınmalarında, kırık dişlerin yeniden yapılmasında çeşitli teknikler kullanılır. Hastalarımıza gülüş tasarımı yaparken yaş, cinsiyet, dudaklar, dişetleri, diş rengi, diş şekli, diş konumları, yüz şekli, ten rengi gibi konuları dikkate alır ve kişiye özel bir tedavi planı hazırlarız. Zirkonyum kaplama, diş beyazlatma ve laminate veneer'lerden faydalanılır. Tanfer Klinikte tasarlanan gülüş estetiğine tamamlayıcı olarak, Tanfer Estetik Merkezinde ameliyatsız yüz germe, kırışıklı giderme, göz çevresi estetiği, leke, yanık tedavileri ve mezoterapiler uygulanmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer

BİZE ULAŞIN