Türk Kanser Derneği meme kanserine Dur diyor!

Türk Kanser Derneği meme kanserine "Dur" diyor!

Kurulduğu günden bugüne kadar binlerce kişinin ücretsiz kanser taramasını, teşhisini ve tedavisini gerçekleştiren Türk Kanser Derneği, hayata geçirdiği  kampanyalarla meme kanserine dikkat çekmeye devam ediyor.

  • Sağlık
  • Çarşamba 04.10.2017 13:37

Ekim ayı boyunca meme kanserinde erken tanı, risk faktörleri ve taramaların önemine vurgu yapmak adına ülke genelinde birçok etkinlik düzenleyen Türk Kanser Derneği, meme kanserini yenen kadınlardan oluşan "Kazananlar Kulübü" ile birlikte erken tanının ve moralin kanserle mücadelede önemine vurgu yapıyor.

Yapılan erken tanı çağrıları sayesinde kadınların meme muayenelerini yaptırmasına ve erken evrede tanılanan meme kanserlerinin tedavi edilmesi konusuna dikkat çeken Türk Kanser Derneği'nin, geçmiş yıllara oranla meme kanserine bağlı ölüm oranlarının %10 gerilemesine katkı sağladığı belirtiliyor. %10'dan daha fazlası için çalışmalarını yürüten Türk Kanser Derneği'nin en büyük hedefi meme kanserine bağlı ölümleri sıfıra indirip sonlandırmak.

2 Ekim Pazartesi günü Sait Halimpaşa Yalısı'nda Meme Kanserine dikkat çekmek ve Meme Kanseri Farkındalık Ayı çerçevesinde yürütülecek projeler hakkında bilgi vermek için bir basın toplantısı düzenleyecek olan Türk Kanser Derneği; doktorlar, meme kanserini yenmiş gönüllüler, siyaset, iş, kültür-sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri ile birlikte "Meme Kanserine "Dur" diyecek.

BİZE ULAŞIN