Kafasından 7 santimlik tümör çıkarıldı

Makedonya’dan Türkiye’ye getirilen 8 yaşındaki Tahir Emuş kafasındaki 7 santimlik tümörden kurtuldu. 10 saat süren ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Tahir, okula başlayacağı günü iple çekiyor

Kafasından 7 santimlik tümör çıkarıldı
Makedonya'da yaşayan Emuş ailesinin 8 yaşındaki oğulları Tahir Emuş, bir süredir yaşadığı şiddetli kulak ağrısı şikayetiyle ülkesindeki bir hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu oğullarının durumu kritik görüldüğü için orada tedavi imkanı bulamayan aile, Türkiye'ye gelmeye karar verdi. İnternetten araştırma yapan aile, bir hastaneler grubunun Kocaeli'ndeki hastanesine yönlendirildi. Tahir Emuş, babası Fatmir Emuş ile birlikte gittiği Kocaeli'nde Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Mete İşeri tarafından muayene edildi. Muayene sonrası gerçekleştirilen tahlil ve tetkikler neticesinde kafa tabanına yerleşmiş 7 santimlik beyin tümörü teşhisi konulan Tahir, ailenin de onayı ile hemen ameliyata alındı.
KBB Uzmanı Prof. Dr. Mete İşeri'nin gerçekleştirdiği ameliyat yaklaşık 10 saat sürdü. Başarılı bir şekilde sonuçlanan ameliyat sonrasında Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Doğan Koca'nın himayesinde kemoterapi gören Tahir, toplamda bir hafta içinde taburcu edildi. Prof. Dr. Mete İşeri, ameliyat süreci ile ilgili şunları söyledi: "Doğuştan gelen bir hastalık, yaklaşık bir buçuk ay önce fark edilmiş. Çok geçmeden ameliyata aldık. Riskliydi fakat kritik yapılar korunarak yapılan bir ameliyat oldu. Sonuç olarak başarılı geçti ve hastamızı sağlıklı şekilde memleketine uğurluyoruz."
Makedonya'da 3'üncü sınıf öğrencisi olan Tahir Emuş'un halıcılık yapan babası Fatmir Emuş ise doktorlara teşekkür etti. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Tahir Emuş'u, Prof. Dr. Mete İşeri, Doç. Dr. Doğan Koca ve Sorumlu Hemşire Gülsüm Şahin uğurladı.
BİZE ULAŞIN