Saç ve kaş nezlesi neden olur?

Saç ve kaş nezlesi neden olur?
Pazartesi 11.12.2017 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 11.12.2017 17:25
ABONE OL

Bu mevsimde en çok rastlanan sorunlarından biri olduğuna, ve derisinde hassasiyetin arttığına, kaşınma, yanma ve döküntü yaşandığına dikkat çeken Kalıcı Makyaj Uzmanı Biyolog Mehmet Kandil saç ve kaş nezlesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Saç ve kaş nezlesi neden olur?

" derisinde ve köklerinde kaşınma, yanma ve iğne batması hissini veren bir tür rahatsızlıktır.Saç nezlesinin birden çok sebebi olabilir.Saçın sıkı şekilde toplanıp hava almasını önlemek, her gün kullanılan fön makinasının saç derisini kurutması ve jöle kullanımını fazlalaştırmak saç nezlesine neden olabilir.

Aynı zamanda yıkanan saçın kurutulmaması,soğuk hava ve rüzgâra maruz kalması, saç derisinin ve köklerinin zamanla üşüyerek olmasına sebep olur ve bu durum Saç diplerinde kaşıntıya, yaralara ve dökülmelere yol açar."

Saç ve kaş nezlesi neden olur?

Kalıcı Makyaj Uzmanı Biyolog Mehmet Kandil, nezlesinin "Prenses hastalığı" veya " Rapunzel hastalığı" olarak bilindiğine dikkat çekti.

Saç ve kaş nezlesi neden olur?

"Bunun sebebi de kadınların daha uzun ve gür saçlara sahip olmasıdır.Tıpta, hastalık olarak belirtilmeyen nezlesinin tedavisi de bulunmamaktadır. Ancak oluşumuna yol açan sebeplere yönelik önlemler alabilirsiniz

Saç ve kaş nezlesi neden olur?

Saçınızı uzun süre havasız bırakmamalısınız.Ayrıca bol jöle ve saçta kozmetikürünlerini en aza indirgenmelisiniz. taranırken yavaş taranmalı, zorlanmamalıdır.

Yıkanan saç kurutulmadan soğuk hava verüzgâra maruz bırakılmamalı, havlu ile kurutulmalıdır."